Husa dnes

22.9.2014-Pondělí

Festival na úvod - den čtvrtý! Shakespeare mezi ledničkami a romantická komedie v Bio Forman. Samí chlapi. Jako v Bubilandu. A Sýkora opět hraje ženu. Náhoda? Krobot napsal z Maďarska, kde teď režíruje - v Uhrách je prý hezky, ale už se nemůže dočkat, až začne u nás zkoušet s Pecou Babičku. Konference Forum 2000 nám pošle plakát - budeme se totiž podílet vlastní diskusí, kterou si nenechte ujít - ve středu 15. října přijede Ivan M. Havel!

21. 9. 2014 - NEDĚLE

Provázek žije zdravě a hezky. Má Bio Forman. Dnes dokonce Makrobio Havel. S Olgou v parku. Čerstvý vzduch a svěží myšlenky. Taky Dášeňku aneb Psí kusy. Raw! Big Beatles byl 100% Peace and Love. Festival na úvod je vyloženě Fair. A recykluje! Třeba v Dášeňce se už recyklovalo odhadem devět osvětlovačů.

lucien.

20.9.2014-Sobota

Na sklepě všechno naopak. Tam, kde bývá hlediště, bylo jeviště, kde bylo vždy jeviště, náhle bylo hlediště. Buš vylezl z popelnice, Holenda zpíval jako Zagorová, Jiráček volil papeže, Kniha hrál lustr, Sýkora myslel, že je Bubílková a Donutilovi se rozmazal make-up. Do toho furt hrály televize, Bubílková mluvila o tom, proč odešla z televize a jak dostala první pusu a Alžběta propadla záchvatu altruismu a rozdávala divákům zadarmo pivo. Takhle nějak vypadala ta premiéra. Bubiland aneb Kabaret U politické mrtvoly. --- Pak ještě někteří odjeli na Prígl, i když už byla noc a tma a po dešti -...

Číst dál...

19. 9. 2014 - PÁTEK

Hašek na hrad! Jenže který? Vyfotografovali by zpěvačku Vondráčkovou, kdyby se svlékla? Kdo bude brněnským primátorem? Bivoj, Svatý Václav, Ferda Mravenec? Nebo snad Pepek námořník? Tyto a mnohé jiné zapeklité otázky řešili celé dopoledne. V Bubilandu měli generálku. Do toho pořád bylo Milanovi Hanah Zagorové furt něco líto, že prý to nebylo fér, ten život, jenž musí žít, těhle pár dnů, jenže: JINAK TO NEJDE! V podvečer odstartovali novou sezonu a taky Festival na úvod. Rozkouřili Fabričku na absolutno a najevo vyšlo mnohé: Zatloukal se cítí být modrým plyšovým psíkem, Hloužková bílou...

Číst dál...

18. 09. 2014 - ČTVRTEK

Ve dvou dnech zažili to, co jiní za tři měsíce. První čtenou, vlastně první improvizovanou, aranžovací, hereckou, oblíkanou, technickou i první generální. V sobotu premiéra! Jak rychle to začalo, tak to taky rychle vždycky skončí. Bubiland. Kabaret u politické mrtvoly. Jsou to všechno improvizace. Překvapení s každým novým večerem! Tak každé nové představení bude vlastně nová premiéra a taky derniéra. Věděli jste, že Sýkora byl v minulém životě žena? Že Holenda je vzdálený příbuzný francouzského prezidenta Hollanda? Že Donutil Martin ví, jaké to je, být se Zemanem na dovolené v Rumunsku?...

Číst dál...

16.9.2014 - úterý

Bubilend zkouší samí chlapi. Kromě dramaturgyně Lucky a inspice Kačky. Ženy si to nemůžou vynachválit - aspoň jsou volné toalety. Odpoledne probíhal konkurs na Dětské studio. Byl nátřesk. Takže se bude vybírat - vypadá to na 13 dětí. Milena Holenda se chystá vykoupit prodejnu Lega. Chce si koupit panáčka, který jde do práce. Proč? Protože se blíží festival! Už tento pátek! Zahájení se jmenuje jako celá tahle sezona: Fabrička na absolutno.

15.09.2014 - Pondělí

Kabaret u politické mrtvoly zahajuje! Dnes poprvé sešli se v Bubilandu. Improvizovali, hýřili, prolézali popelnicí, učili se být nekorektní, učili se být svobodní, z přednášky o historii kabaretu zaujala nejvíc gastronomická stránka žánru, tak se bude v Bubilandu točit pivo, Miklínová možná napeče i řízky, zazpívala nakonec i Zagorová, s Kotvaldem i Hložkem, taky Vondráčková. Možná přijde i Drupi. Smáli se. Jako bestie. Kniha řek, že když máš staženou řiť, tak se směješ. A Eduard Bass řek, že Divadlo se hraje, ale kabaret se dělá.

lucien.

16.09.2014 - Úterý

Donutil Mir. po oprášení Amadea vyseknul před nastoupenou jednotkou poklonu kolegyni Hloužkové. Dojala ho vroucnost jejího "Amen" i v poslední minutě náročné dopolední zkoušky. Aniž bychom se uchýlili k pomluvám, v Národním se něco podobného prý nevidí! Proto jsme na Provázku, a ne v Národním, kontrovala Hloužková. Jak to chodí v Zlaté kapličce zajedou brzy okouknout Morávek, Oslzlý a spol. A to se teprv uvidí, zažijí-li Dokonalé štěstí nejen v roce 1789, ale i 2014! Nicméně: Kolařík do Hofburgu! No a Mareček v dnešních Lidovkách se rozplývá nad plnokrevným expresivním výkonem Dalibora...

Číst dál...

13.9.2014 - sobota

Moc art v Ostopovicích. Měl se hrát a Holenda mě být umělecký dozor. Nebyl. Na oficiálních stránkách festivalu Husa na dálnici se objevilo vysvětelení. Vzhledem k nepříznivému počasí Vám musíme oznámit politováníhodnou věc, která se přihodí maximálně jednou za deset let - letošní Husa na dálnici se ruší. Takže zase za rok. Zato se připravuje vánoční předplatné. Vypadá to na představení Babička: Šťastná to žena!, Amadeus, Divnej brouk a Myši Natalie Mooshabrové. To vše za zvýhodněnou cenu! David Janík prohlásil, že funguje jako juke box.

12.09.2014 - PÁTEK

Kolařík povýšil do šlechtického stavu. Je z něj císař Josef II. v Amadeovi. Moc art balí do Ostopovic. Vlasta Smoláková v Plzni říkala Němečkové, že chce vyvést Dášeňku za rok do Moskvy. Na festival teatra detskovo zritela. Dášeňka ještě uvidí. Až podle toho, jak to dopadne s Ukrajinou. Jiří P. Kříž v Právu napsal o Divným broukovi: Bušova studie vypatlance se zmatenou duší je největší devizou celku.

lucien.

Stránky