Husa dnes

20.10.2014-pondělí

V Brně se objevil ratibořický zámek a celé Babiččino údolí. Najednou záblesk starých časů a haromonie na vás dýchnul, déšť nedéšť. To Václav Špale přijel z Prahy a s ním všechny staré kulisy se vynesli ven a brousili a malovali a najednou se Provázek proměnil v barokní divadlo. Do toho Oslzlý s Oščatkou řešili program a Kalužová z lávky nakukovala. Morávek napsal z Prahy, že středeční Husu dnes bude ode dneška psát Dušan Zdráhal a pak ještě ke všemu ten Morávek najednou přijel. Večer totiž Provázek vycestuje zase na Hvězdárnu, kde John Lennon zemře za všechny krásy světa a Beatles rozbalí...

Číst dál...

19.10. 2014 - NEDĚLE

"Nadprůměrná inscenace"... "Novotný poeta i rozezlený mladý nuž"..."Morávek zvyšuje decibely, ale je to hlavně o vrahovi Johna Lennona M.D.Chapmanovi, proto to šílenství nevadí, nemělo by vadit"..."skvostný Holenda jako John Lennon"... "obsazení Buše do role Chapmana dělá z inscenace bezmála událost": "Vrah, šílenec, spasitel, mučedník - to vše je a potí přitom krev." Svěřila Dombrovská Divadelním novinám v posledním čísle sedmnáct. Četli jste? Viděli? Divnej brouk už zítra. Zas na hvězdárně.

lucien.

17.10.2014 - pátek

Ivo Krobot se dnes rozjel. Na zkoušce nejen aranžoval a vedl herce, ale taky napovídal, korepetoval a trochu i hrál. Láry zase zatoužil recitovat. Jestli to vyjde, 7. listopadu přednese Skácelovy verše. Od dvou do osmi zase na Provázku řádila Babčáková. Vedla totiž workshop na improvizace. Přišli nejen herci, ale i Soňa Kalužová a další zvědavci. Diváci Bubilandu se mají nač těšit - za to ručíme!

15. 10. 2014 - STŘEDA

Dnes byl pohřeb Milana Kozelky, co od něho máme všechny ty básně, co jsou v Bubilandu. Tak Morávek s Němečkovou mlčeli a svíčka hořela a Morávek vylezl na střechu Národního divadla a napsal tam růžovou křídou cosi na počest. A ticho bylo a pršelo. Svíčka hoří ještě teď.

A v Brně zas, na Provázku, debatovalo se o síle a problémech demokracie po 25 letech od 17. listopadu 1989, a Ivan M. Havel přijel, který to všechno viděl a zažil a za tu dobu také řadu krásných věcí vytvořil, moderátorem té debaty byl Petr Oslzlý, všechno natáčel Český rozhlas, a když to skončilo, šli ještě do baru...

Číst dál...

14. 10. 2014 - ÚTERÝ

Báseň Soni Kalužové na tento týden:

- vedoucím sekcím připomínáme zítřejší odevzdání plánu hodin externistů na listopad

- 20.10. zajistíme na Hvězdárnu na koncert Big Beatles pivo+ výčep + kelímky

- vybité baterie budou sbírány do krabiček umístěných v kuchyňce u kanclu a v brblovně

- 17. 11. je přidán koncert Big Beatles

- Billboard s Babičkou bude na Joštové vylepen nejpozději v úterý příštího týdne

- 15. 10. připomínáme Forum 2000 od 17 hod.

lucien.

P.S. Ptáci odlétají do teplých krajin. I Erik za Dášeňku už brzy odletí. Do Prahy k...

Číst dál...

13.10.2014 - Pondělí

Den ve znamení Babičky. Krobot mluvil o tom, jak zkoušel v maďarské Soproni, pak měl individuálky s herci. Všechno začala Růžena, která vklouzla do role Kovářky jako žitkovská bohyně do hlubin Tajemství. Po zkoušce herci vklouzávali nikoli do rolí, ale do kostýmů. Kuba Rek vypadá jako Josef II. Oščatka zase ladí program k Babičce, chce tam mít portrét Pecy nebo velký rozhovor s ním. Tím to ale ještě nekončilo. Až do večera se drnčely kytary a chvěly se housle. Kluka s Tomaštíkem a jejich kapely přehrály dlažebním kostkám na Zelňáku celou tu krásu... Pozítří přijede na Provázek Havel. Ivan...

Číst dál...

13.10.2014 - Pondělí

Den ve znamení Babičky. Krobot mluvil o tom, jak zkoušel v maďarské Soproni, pak měl individuálky s herci. Všechno začala Růžena, která vklouzla do role Kovářky jako žitkovská bohyně do Tajemství. po zkoušce herci vklouzávali nikoli do rolí, ale do koszýmů. Kuba Rek vypadá jako Josef II. Oščatka zase ladí program k Babičce, chce tam mít portét Pecy nebo velký rozhovor s ním. Tím to ale ještě nekončilo. Až do večera se třískalo do bubnů a ladily se housle. Kluka s Tomaštíkem a jejich kapely přehrály dlažebním kostkám na Zelňáku celou tu krásu... A pozítří přijede na Provázek Havel. Ivan....

Číst dál...

11. 10. 2014 - SOBOTA

Tuček mudruje v internetových Divadelních novinách: "Bubiland, to je to správné slovo, co bublá, co vyjadřuje neklid i pnutí světa a nadzvedává pokličku přetlaku." Chvalozpěv na Sýkoru, Holendu, Knihu, Buše, Donutila, Jiráčka, Ondruše, Morávka i Kafku s Janem Husem najdete na www.divadelni-noviny.cz Mudrovani (nejen) nad divadlem číslo 73!

lucien.

10.10.2014 - Pátek

Na plakát Babičky přibyl Peca. Má na hlavě čepec a celé je to víc bleděmodré. Dopoledne na zkoušce se zkrátily Myši. Jsou teď kratší o 25 minut, což všechny překvapilo. Hloužková se večer stala skutečnou kněžnou a Kolařík zabil lopatou tolik myší, až to drásalo srdce. Jiráček točil železnou koulí tak magicky, že diváci málem zapomněli na přestávku. Nejdřív byli herci kruté bestie, kousali a měli vytažené drápy, ale ve druhé části se stal zázrak a propukl smích. Odněkud z hlubin a přece očistný. Ať žije autor Spalovače mrtvol! V sobotu to hrajeme zas!

9.10.2014 - Čtvrtek

Oslzlý našek fotku Pecy a Špale z něj dělá babičku. Pitínský přijel z Olomouce a oprašil Myši. Zatloukal přijel pozdě, zkouška se protáhla o půl hodiny. Jebavá má břicho jako balon, ale hrát zatím bude. Morávek dneska řečnil na Ministerstvu kultury a rozesmál celou komisi. Snad pustí chlup na Kabinet Havel.

Stránky