ženský soubor

BURŠOVÁ, Andrea

se narodila v Brandýse nad Labem, ale pak se přestěhovala do Kopřivnice. Na VoŠ Zlín ji učil Gustav Řezníček. Byl hravý. Pak se přihlásila na JAMU - chtěla za každou cenu Brno. Vyhovovalo ji, že je tu klid. Má ráda šansony. Na Provázek se dostala omylem. Šla se původně podívat na Morávka. Nejraději má žlutou. Je statečná. Milan Uhde o ni napsal poemu Svítání nad Pohořelicemi.


Idiot18_male_rozliseni.JPG
DUCHAŇOVÁ, Anna

Odmalička přinášela rodičům spousty radostí, ale i starostí. V pěti letech nutila své o dva roky mladší sourozence, aby hráli v převlecích její autorské hry. V sedmé třídě ustřihla na záchodě šedé splachovátko a tvrdila učitelkám, že je to pejsek Žofka. Vystudovala herectví na KALD DAMU v Praze. Hraje na housle, saxofon a růžovou kytaru. Píše písně pro pozitivní písničkářku Pinky Jane. V Huse na provázku je teď už potřetí a prosí, aby jí Morávek tento text nepřepisoval.


zahajeniDUHY12_web.JPG
HLOUŽKOVÁ, Ivana

nenosí čepici. Ani v zimě. Má pod střechou cenu Alfréda Radoka za Maryšu, ale neví kde. Také má dvojče Hanu. Když Ivana hrála s Provázkem v Domě umění, Hana ji za Domem umění alternovala na milostných schůzkách. S Bolkem Polívkou chodily za Dům umění obě najednou. Svědčí o tom filmová verze inscenace Poslední leč. Musí stále ukazovat občanku, aby jí nalili.

Má už dvě Ceny Alfréda Radoka - za Maryšu a za Miroslava Tichého v inscenaci Tichý Tarzan.


Betlem2_malerozliseni.JPG
JEBAVÁ, Kateřina

Nepamatuje si, kdy se narodila. Má teď plno jiných starostí. S jistotou jí byla diagnostikována touha zvládnout všechno, kterou provází symptomy jako je pravidelná docházka do budovy JAMU a členství ve Studiu Dům. Umí německy, anglicky, francouzsky a ještě umí salto. Výborně vaří. Taky umí znakovat. Bez újmy na zdraví s lehkostí zvládá několik životních rolí najednou.


extaze53_web.JPG
MALÁČOVÁ, Nicole

Původně chtěla být veterinářkou, ale studovala JAMU. Se svýma dlouhýma nohama dlouho přebíhala z přehlídkového mola na jeviště. Promovala se synem v náručí a podlehla kráse mateřství. Pak zase studovala, tentokrát speciální pedagogiku, čekala druhé dítě, ale Scherhaufer ji chtěl do své poslední inscenace, i když byla v devátém měsíci... Pak hrála dětem, hodně cestovala, měla další dítě a nakonec se zase potkala s Morávkem při inscenaci Rusalka. Zjistila, že je na Provázku šťastná, a tak je tady.


Betlem20_malerozliseni.JPG
ŠTEFANOVÁ, Gabriela

Krásná žena s vůlí horolezce. Po promoci na JAMU přešla na červenou křižovatku a zastavila se až v dámské šatně Mahenova divadla. Pak dostala nabídku od Provázku, neváhala ani vteřinu, upsala mu svou duši a je tu dodnes. Hraje, houpe se na hrazdě, tančí na chůdách, chodí po tyči a peče skvělé buchty. Volný čas tráví se svými dvěma muži - s malým a velkým Břetislavem. Pluje s nimi na jachtě, sjíždí divoké řeky, leze po skalách. V Maestrovi a Markétce hraje upírku.


mistrmarketka14w.jpg
Tereza, MAREČKOVÁ

Narodila se v roce 1995. V Brně. Hrála od pěti let na klavír a pak si vymyslela, že chce zpívat. Chtěla hrát na kytaru a taky na flétnu, protože měla pocit, že toho má málo. Nikdy nechodila do dramatického kroužku a recitovat ve škole ji nebavilo. Recitovala jenom svoje básničky, které se ale nelíbily učitelům. Tak je začala psát na školní lavice a skříňky. Teď studuje housle. Na konzervatoři. A zpívá - to moc ráda. Na Provázek ji doporučil Miloš Štědroň- že je talent jako dělo. Sama si připadá trochu zmatená. Naposled ztratila i svůj narozeninový dort.


tereza.jpg
ZMRZLÁ, Simona

Narodila se v Brně v roce 1989. Na gymnáziu měli dramatickou výchovu, a tak ji napadlo, že by mohla dělat divadlo. Pak byla na JAMU. Pět let hrála na Provázku jako host a nakonec si ji tam nechali. Má ráda tyrkysovou barvu. Není hospodyňka, ale krásně zpívá. Její dcera se jmenuje Taťána a nejspíš zdědila talent po mamince - už ve třech měsících hrála Ježíška.


sim.jpg