Divadlo Archa: Žlutá tma

Divadlo Archa

Petr Nikl

„Kdo se moc ptá, moc se dozví...“ Lze polapit světlo? Prošlý čas nelze potkat. Slunce však stále svítí, a když září, budí minulost.

Představení Žlutá tma navazuje na předešlý černobílý melodram Petra Nikla Já jsem tvůj zajíc. Inscenace se noří do časoprostoru, kde zrození, život a smrt nemají vzájemnou kauzalitu. Světlo se stává hudebním nástrojem, který nás vábí do nepoznaných světů. Autor je osiřelou postavou v prostoru tvořeném interaktivní hrou laserových paprsků.

Petr Nikl, autor konceptu k nové inscenaci říká: "Znovu a znovu se pokouším  být nástrojem i náčiním ke hře, je to pro mne způsob, jak poznávat sama sebe a okolní svět. Jak rezonovat s přítomností i minulostí, jak komunikovat  a spoluhrát s ostatními. V melodramu Žlutá tma jsem vězněn spletí svých představ, které mě  provází a zároveň překáží. Lapen do sítě světelných obrazců, snažím se lovit slovní asociace. Zkouším, zda lze malovat nenamalovatelné, sdělovat nesdělitelné, či hrát nehratelné.“

Laserovými a zvukovými interakcemi křižuje prostor melodramu David Vrbík. Hudbou podbarvuje představení Jan Burian ml. Světelným designem dotváří hru Patrik Sedlák. Vzduchoplavecké objekty vysílá do prostoru Ondřej Eremiáš.

inscenační tým

  • Pohyb, manipulace, zpěv: Petr Nikl
  • Zvuk, laserová interakce: David Vrbík
  • Hudba: Jan Burian ml.
  • Průlety objektů: Ondřej Eremiáš
  • Světelný design: Patrik Sedlák

premiéra

21. 9. 2018 V divadle Archa

stopáž

70 minut

  • so 2. 11. 2019 19:00 kup