Galerie

Aktuálně:
Provázek slibuje Ticho na Zemi

Co spojuje špičkového vědce a muslimskou uklízečku? Pilota a známou herečku? Bohatou vdovu a údržbáře? Nejnovější provázkovská inscenace Ticho na Zemiv režii Doda Gombára zavede diváky na jedno současné evropské letiště, na němž se v tichu anonymního čekání překvapivě protne sedm konkrétních lidských osudů. Ticho na Zemiv Divadle Husa na provázku poprvé zavládne už v pátek 31. května 2019.
 

Repertoár:
Pravidla bincárny

Inscenace v režii Anny Davidové podle nekorektních textů z kultovního internetového blogu anonymní brněnské partičky KKRD Boys, ověnčeného v roce 2017 prestižní cenou Magnesia Litera.

Repertoár:
Ticho na Zemi

Všední den na letišti kdesi v Evropě. Pasažéři mlčky čekají na odlet. A taky na životní změnu, na zázrak, na lásku či na smrt. Z ticha anonymního čekání se vynořují dávno zasuté vzpomínky i zásadní životní otázky, před nimiž naráz není úniku. V tichu se rozvíjejí příběhy. I letištní personál jako by čekal… Na chvíli, v níž ticho promluví a vše dávno umlčené bude vysloveno.

Repertoár:
Mariina volba

Rýmovaná hra o Marii ve stylu starých barokních divadelních kusů. Příběh Marie jako ženy svobodné, živoucí a odvážné. Ženy, která se musí rozhodnout, zda do světa, kterému vládne krutost a strach chce přivést syna a nést všechny následky. Zda přes všechny slzy, které vypláče, chce do světa vpustit křehkou naději, že láska má stále mohutnou sílu.

Husa dnes:
pondělí - 14. ledna 2019

Hlásíme našim milým divákům, že pokračujeme v pracích na Mariině volbě (to je nový opus autorského dua Uhde - Štědroň). Dnes jsme se věnovali korepeticím, tzn. že se herci učili svá zpěvní čísla. Šéf techniky Jiří Barney Zeman a šéf výroby Martin Ondruš zase v obchodech se sportovním vybavení sháněli stany. Soňa Kalužová vybírala židle. A ve velkém sále se už pilně připravují Rusáci, tedy naši milí hosté z Divadla Archa. Uvidíte je zítra a lístky ještě jsou a můžete to říct i svým přátelům, kteří nemluví česky - představení je ENGLISH FRIENDLY! 

Husa dnes:
pondělí - 7. ledna 2019

Pro Divadlo Husa na provázku dnes zcela výjimečný den! Nejen že už máme kompletní tým a nové vedení, ale také jsme začali zkoušet úplně novou inscenaci z pera Milana Uhdeho a Miloše Štědroně MARIINA VOLBA, apokryfiní příběh o matce, ženě a jejím osudovém rozhodnutí. Nejen herci se seznámili s textem, ale výtvarníci Tomáš Rusín a Zuzana Štefunková Rusínová také tvůrčímu a produkčnímu týmu představili své návrhy scénografie a kostýmů. Jen pro pořádek, Zuzka obléká 63 postav! Těšíme se na zkoušení. Těšíme se na permiéru. Těšíme se na nové začátky. Těšíme se na práci! Těšte se s námi...

Aktuálně:
Zpráva k financování CED

Dnes odpoledne se budově Divadla Husa na provázku konala tisková konference nového ředitele Centra experimentálního divadla, p. o. o stavu této instituce.

Současná podfinancovanost brněnského Centra experimentálního divadla ohrožuje jeho existenci, varují divadelníci i odborná veřejnost.

Husa dnes:
úterý - 6. listopadu 2018

Petr Oslzlý už definitivně opustil ředitelnu, přesto ale zůstalo něco, co nám náš Živoucí poklad bude přípomínat napořád - zlatou parketu jsme instalovali právě dnes. 

Byla to ale jen malá a rychlá oslava, máme totiž opravdu hodně práce. Balíme se na cestu do Ameriky. Tedy spíše s Amerikou do Prahy. Kostymérky pilně perou, suší a žehlí, kulisáci rozkládají a skládají, aby v sobotu 10. listopadu v Arše bylo všechno přesně tak, jak má být! Je to dlouhá cesta, ale my se jí nelekáme. 

Husa dnes:
čtvrtek - 18. října 2018

Milí přátelé,
před necelými sedmi lety zemřel prezident Václav Havel. Po jeho smrti 18.12.2011 zaplavilo náměstí a další pietní místa naší země množství svíček, které lidé spontánně zapalovali na uctění jeho památky. Tehdy vznikl nápad odlít z vosku těchto svíček objekt otevřeného Srdce pro Václava Havla, do kterého může každý vstoupit. Po měsících putování, kdy na čas zakotvilo i v Divadle Husa na provázku, bylo Srdce v roce 2013 natrvalo vystaveno v prosté a důstojné instalaci v kamenném sklepení zámku v Litomyšli. 

Husa dnes:
pondělí - 15. října 2018

Včera večer jsme poděkovali Petru Oslzlému za to všechno, co pro Centrum experimentálního divadla a Husu na provázku a pro nás pro všechny udělal. Sjeli se k nám někdejší kolegové zdaleka i zblízka, mladí, nejmladší i ti starší. Zpívaly se písničky, ukazovaly se fotky i záznamy z představení, ve kterých náš Oska hrál nebo jim dělal dramaturgii. Láry Hauser pro něj složil sonet a Kolajda, který celý večer víc než zábavně moderoval, mu napsal píseň. Bylo to veselé. Bylo to dojemné. Bylo to hezké.