Husa dnes

28. 6. 2019 - PÁTEK

...Voilà! Sezona 2018/2019 končí. Naše úsilí o proměnu Provázku nikoli. Během následujících dvou měsíců pro vás, vážení a milí diváci, připravíme zbrusu nové webové stránky. Autorem jejich grafiky nebude nikdo jiný než Martin Hrdina.

Ze všeho nejdřív si posvítil na logo našeho divadla. Tady je!...

Číst dál...

27. 6. 2019 - ČTVRTEK

Loučení se sezonou – 3. díl

Dnes hrajeme Vitku. Na rozdíl od včerejška bez vás diváků. Jen pro kamery České televize, díky níž budou moci už brzy tenhle kousek zhlédnout lidé po celé zemi. Zvláštní pocit...

...

Číst dál...

25. 6. 2019 - ÚTERÝ

Loučení se sezonou – 1. díl

Dnes poslední provozní porada letošní sezony. V radostné atmosféře díků za vše, co jsme spolu v posledních měsících prožili – a občas doslova přežili. Byla to strhující jízda, a to navzdory závazku, který jsme si s uměleckou šéfkou A.D. ještě před naším nástupem dali: Slíbili jsme si, že na sebe nenecháme dolehnout tlak na okamžité výsledky, že první měsíce na Provázku pojmeme jako pozvolné a důkladné seznámení se s divadlem, na něž bychom snad měli právo. Právě s touto představou jsme druhou část sezony 2018/2019 nazvali „Jarní (ú)klid“.

Zatímco k...

Číst dál...

24. 6. 2019 – PONDĚLÍ

250 000 donkichotů?!

Dvě stě padesát tisíc. Právě tolik se nás včera na Letné sešlo. A my museli chtě nechtě myslet na heslo naší příští sezony: 10 000 donkichotů! Právě tak prý v roce 1920 odpověděl Jiří Mahen na anketní otázku, co mladinké demokratické Československo nejvíc potřebuje. Na Provázku věříme, že by v dnešním Česku odpověděl stejně.

Podle některých jsou požadavky demonstrujících nerealistické, demonstrující sami naivní a jejich boj marný - donkichotský.

Nikdo však nemůže popřít, že demonstrace posledních týdnů probudily a senzitivizovaly část české...

Číst dál...

21. 6. 2019 - PÁTEK

Dnes nejen přípravy na Ezo-Zkušebnu a na slavnostní sobotní zakončení celé sezony, ale též velké balení! Provázek totiž jede do Prahy. Tentokrát ne hostovat či sbírat ceny, nýbrž protestovat. Protože co je moc, to je... moc?!
Co takhle nadřadit zájmy země, jíž máte sloužit, těm svým? Nejedeme na koncert, pane premiére! Sejdeme se na Letné. Už za dva dny.
 
Váš Provázek

20. 6. 2019 - ČTVRTEK

Milí diváci,

dnešní den je po celém světě věnován 68 milionům lidí na útěku. Uprchlíkům před válečnými konflikty či pronásledováním. Pro nás všechny je to příležitost zamyslet se nad bytostně evropskými hodnotami, jako jsou solidarita a soucit.

Nepodlehněme těm, kdo nám namlouvají, že evropskou kulturu lze zachránit jedině popřením jejích základních hodnot.

Dejme přednost naději před strachem. Protože nejsou žádní „oni“ a „my“, žádná „jejich“ a „naše“ budoucnost. Všichni jsme lidé – různých minulostí a jedné společné budoucnosti. Je čas za ni převzít zodpovědnost....

Číst dál...

19. 6. 2019 - STŘEDA

Až do půdní dramaturgické kanceláře doléhají šedesátá léta v podání Meteoru z Prahy, který se snesl přímo na náš dvůr... Z dálky slyším halas dojatých lidí, kteří se chtějí bavit navzdory letnímu dešti, lidí, pro něž takřečené „Lásky“ nebyly jen představením, ale kusem života. Krásná party. Jdu se přidat.

Váš M.S.

18. 6. 2019 - ÚTERÝ

Dnes první derniéra Lásek jedné plavovlásky – Plavovlásek jedné lásky. V roli Aničky se rozloučí úžasná Tereza Marečková. Jak na tuto inscenaci vzpomíná? „Jelikož to bylo jedno z úplně prvních představení, v nichž jsem hrála, rodiče ještě moc nevěděli, co čekat. Jejich reakce po zhlédnutí byly diametrálně odlišné. Zatímco maminka byla celá nervózní, jestli jsem v pořádku, a musela jsem ji uklidňovat, že to je všechno jen jako, táta mi poté, co pochválil...

Číst dál...

17. 6. 2019 - PONDĚLÍ

Vedle zahrádkaření máme jako Češi ještě jeden unikát, co se zálib ve volném času týče. Trempink. Určitou skupinu obyvatelstva napříč společenským spektrem prostě přitahuje představa večeře z kotlíku (opravdovskýho, ne toho od Vitany), békání folku u otevřenýho ohně a couračky krajinou ve fest vyuzenejch hardech. A přesně takovýho pocitu nespoutanosti se našim Zkušebňákům zachtělo. Co na tom, že u nás to šlo jen na dvoře uprostřed Brna, s četou hasičů hlídající ohnisko. Dým máme autentickej!

Evidentně mnozí v sobě nosí kus divokýho zálesáka, kerej jakmile chytne slinu svobody a vůni...

Číst dál...

Stránky