Husa dnes

úterý - 17. 4. 2018

"Divadlo Husa na provázku přináší s jarem svěží, vtipnou a hlavně originální inscenaci, která zaujme a pobaví i ty, kteří nikdy neslyšeli o skupině Plastic People of the Universe. Svým aktuálním nahlížením na svět hra nepostrádá humor, sebe nadsázku i zamyšlení na téma, kam se dnešní lidstvo vlastně ubírá. Silný potenciál inscenaci dodává..."
více viz recenze Kateřiny Šebelové: http://www.epochtimes.cz/2018040924107/Turnovy-haj-svezi-jarni-davka-zen...

Číst dál...

neděle - 15. 4. 2018

Zemřel Miloš Forman. Ještě pořád máme na repertoáru jeho Lásky jedné plavovlásky-Plavovlásky jedné lásky. Kdysi se na ně dokonce přijel podívat. Sice s dvacetiminutovým zpožděním kvůli zácpě, ale nakonec prohlásil: "Jsem fascinovaný!" Ale taky Amadeus s ním silně souvisí - Miloš Forman nám dal totiž svůj souhlas pracovat s motivy z jeho filmu. Vzpomínáme na něj jako skvostného umělce a dobrého člověka. A dál budeme hrát výše zmíněné - přijďte někdy.

Číst dál...

úterý - 9. 4. 2018

Zastupitelstvo projednávalo návrh, aby mezinárodní festival Divadelní svět Brno stáhl z repertoáru kontroverzní inscenaci bosensko-chorvatského režiséra Olivera Frljice s názvem Naše násilí a vaše násilí. Důvodem byly stížnosti na provokativní scénu s Ježíšem, který v jednom obraze znásilní muslimku. Po dlouhé diskusi nakonec zvítězil liberální přístup a představení tak zůstává v programu festivalu. --- Oliver Frljic patří k nejdiskutovanějším a nejsledovanějším současným evropským režisérům. Kromě zmiňovaného představení na festivalu uvedeme také jeho skandální polskou inscenaci Prokletí...

Číst dál...

pondělí - 9. dubna 2018

V divadle občas nastanou změny, které jsou viditelné hned a na první pohled. Neméně důležité jsou ale i ty změny, kterých si diváci možná ani nevšimnou. Přesto jsou zásadní. Pro nás je takovou událostí fakt, že po mnoha sezonách z naší kostymérny odešel Luděk Kellner. I když nám jeho šikovnost, spolehlivost a specifický humor budou strašlivě chybět, přejeme mu, ať je čím dál úspěšnější, slavnější a má nás pořád rád... Tak jako my jeho! 

úterý - 3. 4. 2018

Máme pro vás skvělou zprávu. Za měsíc a půl k nám přijede jeden z nejdiskutovanějších evropských divadelních tvůrců současnosti – bosensko-chorvatský režisér Oliver Frljic. Jeho věhlas již dávno překročil Balkán a jeho inscenace vznikají od Düsseldorfu po Varšavu. V rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno uvedeme na Provázku hned dvě jeho inscenace – kontroverzní inscenaci Naše násilí, vaše násilí v chorvatsko-slovinské koprodukci a provokativní varšavskou inscenaci Prokletí, která vyvolala v Polsku doslova skandál. Již nyní obě očekávaná představení vyvolávají značný rozruch....

Číst dál...

úterý - 27. 3. 2018

Stále ještě k nám doléhají ohlasy na předchozí akce. Den Husy prý byl mejdanem roku. Rockerka, malířka a autorka Eva Turnová na premiéru Turnového háje nakonec kvůli nemoci nedorazila, zato jiní ano. Překvapivé, nečekané, záblesky individuálních osudů. Nechávají se slyšet. Do toho již připravujeme nové projekty. Mein Švejk nakonec nejspíš nebude na Výstavišti, ale na Špilberku.

úterý - 20. března 2018

První jarní den... v Brně trochu mrazivý... Na Sklepní scéně je ale horko. Finišujeme s přípravami na premiéru TURNOVÉHO HÁJE. 

Dnes jsme se potkali s novináři, abychom jim o té inscenaci řekli co nejvíc. Třeba to, že půjde o pásmo s písničkami. Všichni tam hrají. Není se co divit, jsou to herci. Ale oni navíc hrají i na hudební nástroje. Včetně Ondry Jiráčka! Jen Růženka se nenaučila hrát na baskytaru, tak to za ni vzal Jarda Tomáš. Zato skvěle zpíva. Růženka. Jarda taky. 

Jinak to bude o všem, co je kolem nás... S humorem. S ironií. S nadhledem. 

Těžko se to popisuje...

Číst dál...

sobota - 10. 3. 2018

Po včerejších korepeticích první zkouška na Den Husy. Přečetli scénář a rozdali si úlohy. Rychlík mluvil o dřevních provázkovských dobách a o zápasech v nohejbalu mezi Provázkem a HaDivadlem. Po obědě taxík přivezl Pecu. Na hlavě měl čepici, v níž přečetl závěr Uhdeho hry Výběrčí. Oslzlý přednesl úvodní pasáž z Labyrintu srdce a lusthauzu světa. Nakonec četli z Hostiny filosofů. Když vyšli ven, na Zelňák svítilo slunce.

pátek - 9. 3. 2018

Potkají se Dvořáková, Holenda, Tomáš, Teleky a Jiráček a Holenda říká..

Říkáte si: Je tohle nějaký vtip?

Vtip to není! Oni se teď skutečně každý den potkávají. Za zavřenými dveřmi zkoušejí, zpívají, cvíčí a trénují.

Jistě si říkáte: A proč to jako dělají, do háje?

Správně! Oni to dělají do Turnovýho háje! Premiéra již za dva týdny. Přijeďte se podívat.

středa - 7. března 2018

Novinky března v duchu osmičky.
7.3. Zkušebna podle Buša.

O osm dní nato..

15.3. Den Husy.

O osm dní nato..

23.3. Turnový háj. 

Bude to ósm (čtěte anglicky).

Stránky