15. 3. 2019 - PÁTEK

Dneska to nebude veselý. Zatímco včera se zkušebnou nesla odlehčená konverzace nad lokací a zánikem legendárních brněnských paluší, vážil se cecek a padlo přirovnání partičky KKRD Boys k B. Němcové a K. J. Erbenovi coby sběratelům lidové slovesnosti, dneska jsme nezkoušeli a já toho využila k podpoře středoškoláků, kteří myslí. Dopředu. Dál než k výprodeji v HáeMku. A kterým došlo, že nemáme žádnou planetu B a jestli si chtějí užít větší část produktivního věku i jinak než bojem o život, bude k tomu pro začátek potřeba trochu té poctivé občanské angažovanosti.

Že jsou to jen zmanipulovaný loutky sluníčkářskejch neziskovek? Ale kuš, tohle se netýká žádnýho soukromýho písečku, tady se bavíme o světě, o Zemi, kde všichni bez výjimky žijeme. Nepopulární téma, vím, ale ona ta zodpovědnost za činy stejně nebyla oblíbená nikdy. Bude to asi navíc chtít od každýho trochu snahy a pochopení, což není řachanda už vůbec. A jestli se pak ještě bude po lidech chtít, aby si doma třeba odpustili hicování v trenkách a radši si vzali svetr…? To se můžem rovnou vrátit na stromy, ne?

Jak trefně poznamenal jeden z řečníků, je fajn místo nasranýho odsouzení kámoše, co ještě nemá recyklova(tel)ný kelímek na kafe, navrhnout neználkovi jinou cestu a pošťouchnout ho tak k vlastnímu používání toho vlašáku, co nosí v hlavě.

EKO > EGO aneb Envirozáchraně zdar!

L. (inspiční koc)