26. 3. 2019 – ÚTERÝ

 

...Už jste měli Soniny pomazánky? Ne? Já také ne. Musí však stát za to, neboť se jich na dnešní provozní poradě domáhali úplně všichni. Tajemnice S.K. jen smutně vzdychla a souhlasila: Na středeční derniéru inscenace Ze života hmyzu tedy hercům své chutné hmoty připraví. (Je koneckonců zodpovědná jen za celý chod divadla, takže...)

Taková derniéra je však náročná úplně pro každého. Představitelé všelikého hmyzu se slétají ze všech koutů republiky... Intendantka E.Y. peče tyčinky, PR-diva A.N. je solí vlastními slzami (za herce J.Z.), shání diváky, rohlíky i narcisy, inspicientka L.J., již obecně známá jako "inspiční koc", se preventivně už ode dneška natírá levandulovým olejem, doufajíc, že tak uvolní nejen sebe samu, ale též všechny kolem... Zkrátka a dobře, bude to rej.

Váš M.S.

P.s.

Pro všechny fanoušky naší dravé opelichaniny na Alžbětince: Na holuby skutečně zapůsobila, ne však tak, jak jsme čekali. Postavili si vedle ní hnízdo. Krásné. (Kdyby jen, ubozí, tušili, že na ně neúprosný šéf techniky J.Z. chystá plastového havrana...!)