27. 6. 2019 - ČTVRTEK

Loučení se sezonou – 3. díl

Dnes hrajeme Vitku. Na rozdíl od včerejška bez vás diváků. Jen pro kamery České televize, díky níž budou moci už brzy tenhle kousek zhlédnout lidé po celé zemi. Zvláštní pocit...

Vždyť na Provázku děláme divadlo především pro vás. Naši zkušenější kolegové již celá léta, my s uměleckou šéfkou A.D. zatím jen několik měsíců. Během nich jsme z vás přitom cítili obrovský zájem o to, co tvoříme a chystáme, ba snad i podporu. Obého si vážíme – a chápeme to jako závazek.

Usilovali jsme a usilujeme o otevření Provázku. A to jak předním tvůrčím osobnostem a poetikám, tak divákům všech generací a specifických potřeb. Pro vás. V příští sezoně se tak můžete těšit nejen na režii umělecké šéfky Anny Davidové, ale také na Jana Mikuláška, Jiřího Havelku a Ondreje Spišáka. Nadále chceme navíc pokračovat v úspěšných formátech, které jsme nově spustili, jako jsou představení s dřívějším začátkem, s lektorskými úvody, s hlídáním dětí či titulky. Rádi vás pak uvítáme nejen na našem provázkovském dvoře (v provozu i o prázdninách!), který se již měsíc od svého otevření stal brněnskou "party-legendou", ale také v nově zrekonstruované kavárně. Obojí z dílny dua architekta Martina Hrdiny a kavárníka Čestmíra Piláta.

Nic z toho by bez vás nemělo smysl. Děkujeme za vaši přízeň. A vězte, že Provázek jste i vy, naši vážení a milí diváci.

Váš M.S.