Videogalerie

Čtvrtek, 21. Červen 2018
Provázek na hrad! 2018

Provázek na hrad! už popáté!

Na tradičním provázkovském festivalu tentokrát uvidíte:

Koncertní provedení Balady pro banditu v podání Jihočeské filharmonie / představení Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt) / speciální Turnový háj, tentokrát s koncertem kapely The Plastic People of the Universe / improvizační show Zkušebna s koncertem provázkovské kapely Idaret / fenomenální Ivu Bittovou s kapelou Čikori a s provázkovskými herci.

23. - 28. června 2018 na hradě Špilberk

Pátek, 9. Únor 2018
Tmavá nocka

Derniérová Tmavá nocka - Balada pro banditu pánů Štědroně a Uhdeho. 

Natočil Jaroslav Beneš.

Pátek, 27. Říjen 2017
Tam u řeky na kraji...

Video z derniéry Balady pro banditu pánů Uhdeho a Štědroně. 

Tam u řeky na kraji chlapci se tam koupají. Chlapci se tam koupají, na děvčata volají....

Natočil Jaroslav Beneš. 

Pondělí, 12. Červen 2017
Dynastie (Lehman Brothers)

V roce 1844 přišel do New Yorku s jediným kufrem. Otevřel maličký obchod a po něm přišli do Spojených států ještě jeho dva bratři. Záhy vybudovali byznys, na jehož konci stála čtvrtá největší banka v USA. Její pád v roce 2008 a rekordní bankrot ve výši 200 miliard dolarů spustil celosvětovou hospodářskou krizi, jejíž důsledky na vlastní kůži dodnes cítí lidé po celém světě. Fascinující portrét židovské německé rodiny jako skalpel otevírá útroby historie USA a omračujícím způsobem zachycuje dějiny kapitalismu.

Pátek, 20. Leden 2017
Vyšetřovatelé

Další díl VČERA JSME TO SPUSTILI. Mimochodem... celou operu Davida Smečky podle libreta, které napsal život, uvidíte 14. února 2017 ve 20,00 ve vestibulu Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze!!!

Pátek, 6. Leden 2017
Policista

1200 shlédnutí za 24 hodin u prvních pěti minut naší opery Zítra to spustíme - ad vyšetřovací spis s uměleckou skupinou ZTOHOVEN, napsal David Smečka - nás docela překvapilo. Dobrá tedy - zeřejňujeme ještě dalších pět minut. Pěkný poslech, dychtiví Čechové! Vaše Divadlo Husa na provázku už jen chvíli před Vzkříšením-
P.S. Na Vaše četné dotazy odpovídáme- ty sbory zpívá sedm lidí- sólo ma Filip Daňhel. Mimochodem- nejnověji zpívá už i v Králi Ubu ( SVOBODA! )

Středa, 4. Leden 2017
Obvinění

Dnes nad ránem poslal David Smečka remasterovanou nahrávku opery Včera jsme to spustili (ad causa umělecké skupiny Ztohoven)
Je to záznam provedení před loňskými Vánocemi. Jde z toho síla jak hrom - napsal pak Morávek Smečkovi ve čtyři ráno. Tady je kousek k slyšení-
doporučujeme!

Středa, 14. Prosinec 2016
Mein Švejk v jedné minutě

Operetta. Komedie. Smrt. Druhý díl projektu DHNP Smějící se bestie.

Nevím, podaří-li se mi vystihnout touto knihou, co jsem chtěl. Již okolnost, že slyšel jsem jednoho člověka nadávat druhému: "Ty jsi blbej jako Švejk," právě tomu nenasvědčuje. Stane-li se však slovo Švejk novou nadávkou, musím se spokojit alespoň s tímto obohacením českého jazyka. (Jaroslav Hašek)

Pátek, 9. Prosinec 2016
Betlém aneb Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku

„Každej, kdo můžeš, zpívej, kdo nemůžeš, aspoň se dívej. Svýho srdce už se neboj, svý hříchy už si neopakuj. Kdo můžeš, zpívej, ať zpívají i ti, co mají huby drátěný, co mají ruce dřevěný, co mají oči plátěný.“ Souboj dobra a zla, lásky a nenávisti. Dva tisíce let staré poselství v křehkých verších J.A.Pitínského.

Pondělí, 7. Listopad 2016
Leoš aneb Tvá nejvěrnější

Po legendární Baladě pro banditu přichází nová inscenace Milana Uhdeho a Miloše Štědroně, tentokrát na téma Leoš Janáček. Provázkovské sešity poměrně směšných lásek o podivuhodném životě a fascinujícím díle geniálního hudebního skladatele. Tři Janáčkové (jako chlapec, jako mladý muž, jako zralý člověk) a šest žen (Marička, Amálie W., paní Sch., Zdenka, Gabriela H., Kamila St.) na půdorysu jakýchsi sešitů velmi směšných lásek vyjevují svá srdce, toužení a zklamání.

Stránky