Martin Kaiser:
Papírové koláče

Sobota, 10. Únor 2018Sobota, 31. Březen 2018

 Výstavu zahájí recitál Roberta Nebřenského v sobotu 10. února v 17,00 ve foyeru Divadla Husa na provázku.

Výtvarník Martin Kaiser pracuje již několik let pro Divadlo Husa na provázku a stojí za většinou zpracování divadelních programů. Pro hudební skupinu Vltava vytvořil vizuál jejího posledního alba Čaroděj, grafické zpracování knihy vltavské poezie "Já čekám v Čechách" nebo poslední nápadité a vpravdě výmluvné plakáty, které bezesporu konvenují slovesné poetičnosti této kapely. 

Také je držitelem Českého lva za filmový plakát k filmu "...a bude hůř" a doma vychovává několik zvířátek včetně beránka Františka Hugo Chaveze. Který je ovšem již v současné době po smrti.
........................
Martin Kaiser (*1971)
Grafik, výtvarník, divadelník, zedník, surrealista, vyučený kominík, amatérský farmář a sadař... 
Od roku 1997 se zabývá vizuální komunikací a ilustrací, a to zejména v oblasti kultury. Desátým rokem se stará o grafickou podobu komunikace Divadla Husa na provázku Brno a velkou část jeho představení.
Pracoval také pro Divadlo Minor Praha, Divadlo Spejbla a Hurvínka Praha, Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Na Fidlovačce, Městské divadlo Karlovy Vary, Divadlo Dagmar Karlovy Vary, Divadlo Husovka, Divadlo Bezdirky, Západočeské divadlo Cheb, Dům kultury Ostrov...
Byl grafikem projektu kandidatury města Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015 nebo festivalu Divadelní svět Brno, Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana Ostrov.
Spolupracoval s producentem Čestmírem Kopeckým na filmových projektech: Klíč k určování trpaslíků, Nuda v Brně, Sluneční stát, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, ... A bude hůř (cena Český lev 2007 za nejlepší filmový plakát), Kuličky, Babička, Odpad Město Smrt, 25 ze šedesátých, cyklus Zlatášedesátá, dokumenty Jan Balabán, Karel Reisz...
S Českou televizí spolupracoval na sérii Zlatá šedesátá a SM Kabaret. Se společností BioArt - film Tajemství divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa. Se společností Artcam na rumunském snímku Poklad. S dramaturgem a scénáristou Jakubem Felcmanem jsem spolupracoval na projektu Kino Effenberger/ Tlučte hrbaté. Pro hudební skupinu VLTAVA jsem loni k 30 výročí připravil nové vizuály koncertních plakátů, grafickou podobu posledního CD Čaroděj, knihy textů Já čekám v čechách... atd.