mužský soubor

BUŠ, Dalibor

Narodil se v Hranicích. Odmalička hodně četl, hlavně westerny. Později zahodil knihy, začal vehementně sportovat a objevil v sobě nejhoršího fotbalistu okresu. Zahodil míč, sebral meč a objevil v sobě bojovníka. Jednou se šermoval s takovou vehemencí, až mu zlomili nos. Zahodil meč a začal hrát divadlo. Hrál s takovou vehemencí až v něm objevili herce a vzali ho na JAMU. Dnes hraje lépe, čte méně, šermuje střídmě a vehementně objevuje Husu na provázku. Má takovou představu, že spasí svět. Touží po domě s velkou zahradou, vlastní dílnou a neměckým ovčákem. Nejlépe na samotě u lesa. Když byl malé dítě, složil o tom básničku:

Na samotě u lesa

zhroutila se nebesa,

starý krtek to viděl,

pak se za to strašně styděl


zahajeniDUHY7_web.JPG
DONUTIL, Martin

narodil se v Praze v roce 1991 čerstvě přistěhované brněnské rodině. Vystudoval konzervatoř, dostal jméno Martin a rostl pro divadlo (v Brně ?) Po základní škole zkusil konzervatoř a ono to vyšlo. Vždycky doufal, že si díky téhle profesi bude moci zahrát všechny ostatní. Vyzkoušet si v roli charakter člověka, kterého včera potkal na ulici, jako kabát. Odmaturoval a pořád to neumí. Zkoušel si ušít vlastní kabát, ale pochopil, že začít se má někde u ponožek...


Idiot51_male_rozliseni.JPG
HAUSER, Vladimír

umí vrhat nože a uhrančivé pohledy. Je to energický muž, bičem rozkouskuje noviny na pikomilimetry. Na Provázek jej angažovali rovnou z konzervatoře. Ve volném čase plive oheň a vůbec nestárne. Tuhle jen tak mimochodem řekl, že je na Provázku už čtyřicet let.


_VIK5145w.jpg
HOLENDA, Milan

Vystudoval ekologii a ochranu krajiny v Jihlavě. Narodil se v pátek třináctého v Havlíčkově Brodě. Chtěl původně zpívat. Chodil na zpěv k paní Květě Jevdokimovové. Ta mu jednou řekla, jestli nechce hrát v operetě. Chtěl. Na JAMU přišel pozdě, poslal je do hajzlu a vzali ho. Na Morávka zkoušel to samé. Marně. V poslední době hraje samé úchyly. Ve skutečnosti je ale moc hodný.


VisnovySad17_male_rozliseni.JPG
JIRÁČEK, Ondřej

Narodil se v Jihlavě. Studoval tam gymnázium, kde se s divadlem seznámil. Pak ve čtrnácti udělali s kamarádem představení Narozeniny, hráli ho asi třikrát. Chvíli studoval bohemistiku v Praze. Potom mu někdo řekl, že Nika Brettschneiderová otvírá ročník na JAMU a že je dobré studovat herectví u ní. Tak zkusil přijímačky a vzali ho. Pak mu Morávek zavolal, jestli chce do Husy a on chtěl. A tak je tam.


faustus40_web.JPG
KOKORSKÝ, Ondřej

pochází z malé vesničky Archlebov u Kyjova.Vystudoval střední nábytkářskou školu, 3 roky tuto práci i vykonával. Vyzkoušel také řadu dalších roztodivných zaměstnání včetně divadla, u kterého se rozhodl zůstat. Jeho herecká kariéra začala v divadelním studiu „V“ rolí Solferna v muzikálovém představení Hrátky s čertem, ze kterého ho chtěli vyhodit pro nedostatek talentu, nepodařilo se. Na JAMU to zkoušel dvakrát, poprvé byl šestý od konce, podruhé šestý od začátku. Po JAMU dostavěl mamince dům, založil rodinu, zkontaktoval Vladimíra Morávka a je v Huse, kde jinde.


leos_barva3 copy_web.JPG
KOLAŘÍK, Jan

Se narodil 21.1. 1968 ve Vyškově. Od šesti let vítal občánky v Drnovicích hlasitou recitací. V desíti se s rodiči odstěhoval do Brna, tatínek tam postavil vilu. Začal zde docházet do dramatického kroužku paní Koutné. Od r. 1982 byl v Dětském studiu Provázku. První představení, v kterém hrál, bylo Sviť, sviť, má hvězdo- plazil se tam po zemi, dnes už neví proč. Scherhaufera se nebál- vůbec se s ním nesetkal. Nejvíc si z té doby pamatuje pach provázkovské šatny. Od r. 1984 studoval konzervatoř, v roce 1988 dostal Na Provázku angažmá. Pak měl tři děti a stal se populárním moderátorem Rádia Krokodýl. Má pěknou povahu. V r. 2008 ho Morávek podruhé angažoval mezi kmenové členy souboru.


IMG_4734.jpg
MIKLUŠ, Robert

je z Ostravy. Recitoval v první třídě na Národním výboře novorozencům. V deváté třídě začal chodit do pěveckého sboru. Divadlem se infikoval skrze div. Soubor Tajfun. Hrál Ježíše Krista a byl u toho hrozně smutný. Když to viděl tatínek, plakal. Přihlásil se na DAMU. K přijímacím zkouškám ho oblékala maminka. Nevzali ho. Tak se ještě přihlásil na JAMU, tam se už ale oblékl normálně. Jeho největší kamarád je Jan Bolívar Pohořelický. Na Provázek ho Vladimír Morávek angažoval deset minut poté, co se s ním seznámil.


DoktorFAUSTUS10_web.JPG
SÝKORA, Tomáš

je čestným rodákem ze Želešic, kde není sýrárna ale šlechtitelská stanice růží. Ačkoli se děsí každé role, která obsahuje text, studoval obor s náročným názvem mechanik - elektronik pro výpočetní a číslicovou techniku. Herecké vzdělání získal na JAMU. Držel dietu Lenky Kořínkové a zhubl 15 kg. Pak je zase přibral a zase shodil a přibral. Má syna Matěje.


bozi_muka17web.jpg
ZATLOUKAL, Pavel

žije v Brně, bez vedlejších účinků Duševní a fyzickou svěžest si udržuje zeleným čajem. Na Provázek přišel, aby v srdcích fanynek nahradil odcházející Jiřího Bartošku, Karla Heřmánka a Svatopluka Skopala. Povedlo se. Lidé ho milují, obdarovávají jej digitálními fotoaparáty a cigaretami ze Sibiře. Občas vyprazdňuje skříně a rozdává lidem kabáty a svetry.


goldflam5_web.JPG