provázek.open 2023

22. 5. 2023

Centrum Brna zaplaví vlna jedinečných kulturních zážitků  – začíná 5. ročník provázek.open!

Na provázek.dvůr v květnu a červnu zavítají mladé nadějné kapely, v roli hudebníka se na brněnská prkna navrátí herec Vladimír Javorský, představí se nejmladší generace současných básníků a básnířek i tance z celého světa, jimž se budou moci návštěvníci naučit během pěti tančíren. 5. ročník festivalu Provázek.open, který letos odstartovala úspěšná premiéra plenérové inscenace Hrdinky, potrvá až do 24. června.

Závěr sezony Čas srdce oslavíme 24. června celodenní událostí, která začne kuchařskou show Mistršéf Terezy Volánkové a Dalibora Buše. Pokračovat budeme koncertními výstupy přátel Provázku a na závěr vás čeká legendární brněnské duo Tyjsity.

květnový program
červnový program

 

Studio 60+

21. 5. 2023

DRUŽBAAAAAA!

Ze zákulisí Studia 60+ unikly fotografie, které jasně dokazují, že se v rámci setkání jen nepracuje! Podle tajných zdrojů v uplynulých týdnech proběhla tzv. družba, která měla údajně za cíl zprostředkovat setkání mezi místními seniory a seniorkami z Drama klubu 60+ z Jihočeského divadla. Na setkání se ale dle informací vůbec nevyučovalo divadlo!!! Eva přinesla koláč, Libuška blíže neidentifikovatelný pokrm s krycím jménem „sloní žrádlo“. A to není vše – jak fotografie dokazují, během družby se také konzumoval alkohol!!! Seniorky z Budějovic konfrontovaly členy místního amatérského souboru s otázkou: „A když teda nezkoušíte žádnou inscenaci, co teda na těch setkáních děláte?!“
Místní senioři se ocitli v pasti, a tak raději rychle návštěvu pozvali na večerní představení Proč se dítě vaří v kaši. To naštěstí sklidilo velký úspěch a potlačilo tak další nečekané dotazy týkající se skutečné náplně setkání Studia 60+.

#životzačínápošedesátce

prvzk.podcast

14. 5. 2023

Příprava chlebíčků s Pavlem Zatloukalem
Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedla Tereza Volánková a Zdislava Začalová s hercem Pavlem Zatloukalem. Jak se mu v divadle začínalo bez hereckého vzdělání? V kolika různých jazycích vystupoval? Jaké víno má nejraději? Sbírá něco? Jak se mu hrála monodramata? A s kým z divadla by šel do kulinářské soutěže?
 
 
Poslouchat můžete také na Google podcasts, Apple podcasts, PocketCasts, RadioPublic a dalších.
Další díl chystáme na neděli 28. května.
 
 

Studio 60+

7. 5. 2023

Už jste to viděli? Ne?! No tak koukejte koukat! Naše Studio 60+ už je totiž zase v televizi. A tentokrát jsme k sobě pustili študáky.
 
Ve videu mimo jiné:
Proběhne souboj samurajů.
Helena řekne Hance, že je nemožná!
Eva  prozradí, jaké jsou doopravdy vztahy v souboru...
Marie poodhalí, s jakými rolemi se členové Studia budou muset poprat.
 
 

prvzk.podcast

30. 4. 2023

Napichování jablek hřebíčkem se Zdislavou Začalovou
Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedla Tereza Volánková se svou podcastovou spolumoderátorkou Zdislavou Začalovou.
Jaké otázky si připravila sama pro sebe? Co nejhoršího kdy udělala v kostele? Proč se identifikuje s Josefem Kemrem? Slízla někdy z jeviště něco, co nechtěla? A s kým z divadla by si ráda vyměnila roli?
 
Poslouchat můžete také na Google podcasts, Apple podcasts, PocketCasts, RadioPublic a dalších.
Další díl chystáme na neděli 14. května.
 
 

Studio 60+

23. 4. 2023

Vaše pravidelná dávka novinek o Studiu 60+ je tady!

Jak jsme slíbili, tentokrát přinášíme zprávy o workshopech, které společně absolvujeme. Do svého umění improvizace nás v únoru zasvětil Dalibor Buš. Naprosto jsme této nelehké herecké disciplíně propadli a s nadšením pak nejen Dalibora, ale i Domka, Terku a Zdíšu pozorovali při představení Změna programu vyhrazena. Stejně tak nás nadchl i workshop s Lárym Hauserem, který jsme měli možnost zažít v březnu. Ukázal nám, jak lze nahlížet na text, jak herci pracují s dechem, artikulací, intonací a frázováním. Od té doby si všichni dáváme pořádný pozor na jazyk! Další workshopy s umělci nás ještě čekají. I mezi sebou si ale máme co předávat. O tom vám povíme zase jindy…

#cosevestářínaučíš…

prvzk.podcast

16. 4. 2023

Leštění zrcadla s Terezou Maxmilián Marečkovou
Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedly Tereza Volánková a Zdislava Začalová s herečkou Terezou Maxmilián Marečkovou. Kde se vzalo její druhé jméno? Improvizuje raději v hudbě nebo na divadle? Jak se stalo, že ji obsadili do opery? Viděla někdy jednorožce? A koho z divadla by pozvala domů na Vánoce? 
 Poslouchat můžete také na Google podcasts, Apple podcasts, PocketCasts, RadioPublic a dalších.
Další díl pro vás chystáme na neděli 30. dubna.

Hlásí se Studio 60+!

9. 4. 2023

Tentokrát Vám řekneme něco málo o nás – těch, kteří Studio 60+ tvoří. 
Celkem je nás deset. Eva, Eva, Hana, Helena, Ivana, Jiří, Marcela, Marie, Libuše a Zbyněk. Ještě v lednu letošního roku jsme se vůbec neznali. Mezi nejmladší a nejstarší členkou souboru je téměř dvacetiletý rozdíl. V týmu máme zdravotní sestřičku, přírodovědkyni, historika nebo fyzioterapeutku. Někteří z nás už si užívají zaslouženého důchodu, jiní ještě chodí do práce. Energie a nadšení ale máme všichni dost, a tak se nebojíme ničeho, co si na nás naše lektorka Marie ani hosté, kteří pro nás realizují workshopy, nachystají. Ale o tom zase příště… 
 
#věkjejenomčíslo 
 

prvzk.podcast

3. 4. 2023

Vyřezávání s Dušanem Hřebíčkem

Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedly Tereza Volánková a Zdislava Začalová s hercem Dušanem Hřebíčkem. Kdo nebo co ho nejvíce inspiruje v jeho všestranné tvorbě? Proč se rozhodl věnovat především herectví? Má raději role mluvené nebo němé? Na jaký nástroj ještě neumí hrát? A s kým z divadla by založil kapelu?

Anchor
Spotify

Poslouchat můžete také na Google podcasts, Apple podcasts, PocketCasts, RadioPublic a dalších.
Další díl pro vás chystáme na neděli 16. dubna.

To jsme MY, Studio 60+!

27. 3. 2023

Dali jsme se dohromady letos v lednu, vytvořili jsme amatérský soubor a každý týden se teď scházíme, seznamujeme se a učíme se různým divadelním dovednostem. A počínaje touto nedělí startuje naše pravidelné PIRÁTSKÉ VYSÍLÁNÍ na provázkovských sociálních sítích a webu. Uslyšíte o nás každých 14 dní. A máte se na co těšit!