Program

Červen 2018

Jihočeská filharmonie :
Balada pro banditu

Sobota, 23. Červen 2018, 19:30Hrad Špilberk
Vstupné: 350 Kč / 300 Kč

Provázek na hrad! Balada pro banditu Miloše Štědroně a Milana Uhdeho v režii Vladimíra Morávka, která v Huse na provázku dosáhla za 12 let uvádění 220 repríz nadchla Jihočeskou filharmonii natolik, že autory, režiséra a protagonisty požádala o souhlas s úpravou hudební složky této inscenace. Aranží se následně ujal Tomáš Ille, dirigentem je osvědčený Vojtěch Spurný. Výsledek této spolupráce bez nadsázky vyšel... Legendární Balada pro banditu se tak na jediný večer zase vrací do Brna! Zpívají: Eva Vrbková, Gabriela Vermelho, Dalibor Buš a Igor Orozovič. VYPRODÁNO.

Divadlo bratří Formanů:
STÍNOPOHÁDKY, které si vyrobíte sami !

Neděle, 24. Červen 2018, 17:00
Délka: 60 minut
Vstupné: 50 Kč / Kč

Výtvarná dílna s Matějem Formanem a Josefem Sodomkou Výroba stínových loutek s nácvikem techniky stínohraní. Výtvarná dílna inspirovaná pohádkou Tisíce a jedné noci. Pro děti i rodiče. Vstupné platí pouze děti.

Divadlo bratří Formanů:
Aladin

Neděle, 24. Červen 2018, 19:00Divadlo Husa na provázku
Délka: 60 minut
Vstupné: 250 Kč / 150 Kč

Provázek na hrad! Jedna z nejkrásnějších pohádek Tisíce a jedné noci. Slavný příběh moudré a krásné Šeherezády a celá karavana velbloudů, opravdový slon a nádhera paláce s příběhem, který procestoval kus světa. Pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště... Rodinné představení, které všemožnými prostředky hledá způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a ní velké dobrodružství. Režie: Matěj Forman. VYPRODÁNO.

Divadlo bratří Formanů:
Aladin

Pondělí, 25. Červen 2018, 10:00
Délka: 60 minut
Vstupné: 250 Kč / 150 Kč

Hromadné objednávky na adrese: vstupenky@provazek.cz Jedna z nejkrásnějších pohádek Tisíce a jedné noci. Slavný příběh moudré a krásné Šeherezády a celá karavana velbloudů, opravdový slon a nádhera paláce s příběhem, který procestoval kus světa. Pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště... Rodinné představení, které všemožnými prostředky hledá způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a ní velké dobrodružství. Režie: Matěj Forman

plakát: Boris Mysliveček

Jaroslav Hašek, Karel Vaněk:
Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt)

Pondělí, 25. Červen 2018, 19:30Hrad Špilberk
Délka: 125 minut
Vstupné: 250 Kč / 200 Kč

Provázek na hrad! Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít! Na konci června Švejkova marškumpačka vyjede na svou dlouhou cestu na Hradě Špilberk. Mrazivý zážitek pod letním nebem. Režie: J. A. Pitínský. Abonentní skupina A50

Eva Turnová, Sabina Machačová:
Turnový háj / koncert The Plastic People of the Universe

Úterý, 26. Červen 2018, 19:00Hrad Špilberk
Délka: 150 minut
Vstupné: 250 Kč / 200 Kč

Provázek na hrad! Hořkohumorné glosy k aktuálním tématům nabité (sebe)ironií. Svět nahlížený očima ženy žijící v současném Česku. Součástí mimořádného představení pod širým nebem je koncert legendární undergroundové kapely The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka). Režie: Gabriela Ženatá

Zkušebna / speciální vydání

Středa, 27. Červen 2018, 19:30Hrad Špilberk
Délka: 150 minut
Vstupné: 250 Kč / 200 Kč

Provázek na hrad! Zbrusu nový formát Divadla Husa na provázku, tentokrát pod hvězdami. Improvizační cyklus ve volném stylu, mimořádné setkání s herci, jak je neznáte. Neotřelá témata, autentická tvorba tady a teď. Nejen herecké hvězdy vyzkouší všechno, co kdy chtěli, ale báli se udělat. Klauniády? Balet? Loutkový muzikál? Stand-up? Tentokrát se speciálním koncertem provázkovské kapely IDARET! Speciální letní vydání s mimořádnými hereckými hosty!

Iva Bittová a Čikori s Provázkem

Čtvrtek, 28. Červen 2018, 19:30Hrad Špilberk
Vstupné: 350 Kč / 300 Kč

Provázek na hrad! Jedinečná královna české hudební avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry, legendární Eržika i Helenka, osobnost, pro kterou v hudbě neexistují hranice spolu s akustickou hudební společností Čikori a s provázkovskými herci se na Špilberku rozloučí s 50. divadelní sezonou Divadla Husa na provázku. Závěr sezony se vším všudy!

Červen 2018