Aktuálně vězte, že...

Čtvrtek, 30. Květen 2019
Dvůr plný zeleně i zbrusu nová kavárna - Provázek se v červnu otevře a nabídne bohatý kulturní program

Na Zelném trhu již brzy vyroste nové zákoutí s jedinečnou atmosférou. Počátkem června otevře Divadlo Husa na provázku svůj dvůr plný zeleně z dílny uznávaného architekta Martina Hrdiny široké veřejnosti. Jeho součástí bude také nová kavárna známého brněnského kavárníka Čestmíra Piláta. Otevřeno bude od desíti dopoledne do půlnoci. Návštěvníci se mohou těšit nejen na unikátní prostor pro setkání i odpočinek, ale také na bohatý kulturní program, který ho v červnu pod názvem ...

Číst dál...

Úterý, 28. Květen 2019
Provázek slibuje Ticho na Zemi

Co spojuje špičkového vědce a muslimskou uklízečku? Pilota a známou herečku? Bohatou vdovu a údržbáře? Nejnovější provázkovská inscenace Ticho na Zemiv režii Doda Gombára zavede diváky na jedno současné evropské letiště, na němž se v tichu anonymního čekání překvapivě protne sedm konkrétních lidských osudů. Ticho na Zemiv Divadle Husa na provázku poprvé zavládne už v pátek 31. května 2019.
 
Zdánlivě všední den na letišti kdesi v Evropě. Pasažéři mlčky čekají na odlet. A...
Číst dál...

Pátek, 17. Květen 2019
Tisková konference o Tichu na Zemi

Srdečně vás všechny zveme na tiskovou konferenci, na které se dozvíte vše nejen o připravované inscenace Doda Gombára Ticho na Zemi, ale také o spoustě akcí, které pro Vás chystáme na  červen! 

Konference se bude konat 28. května 2019 ve 14,00 na Klubovně Husy na provázku. Jste srdečně zváni.

Úterý, 7. Květen 2019
Provázek hledá hranice zhůvěřilosti

První inscenací Divadla Husa na provázku pod novým uměleckým vedením budou Pravidla bincárny v režii umělecké šéfky divadla Anny Davidové. Inscenace podle nekorektních textů kultovního blogu brněnských KKRD Boys slibuje hledat hranice osobní svobody a limity hyperkorektnosti.

Je to první vlaštovka a...

Číst dál...

Středa, 6. Březen 2019
Divadlo Husa na provázku uvede nejnovější hru z pera dramatika Milana Uhdeho Mariina volba

Už v pátek 8. března uvede brněnské Divadlo Husa na provázku nejnovější hru Milana Uhdeho v režii Juraje Nvoty. Inscenace ponese název Mariina volba a podle tvůrců půjde o současnou variaci na známý evangelijní příběh pro diváky všech generací. V titulní roli se mohou diváci navíc těšit na herečku Simonu Zmrzlou, v současné době nominovanou na Českého...

Číst dál...

Čtvrtek, 28. Únor 2019
Odešel Jiří Pecha

Ve čtvrtek v ranních hodinách 28. února 2019 zemřel v brněnské fakultní nemocnici herec Jiří Pecha. Byl v roce 1968 jedním ze zakládajících členů Husy na provázku, v níž si díky svému talentu záhy vydobyl pevné místo v hereckém souboru a těšil se divácké přízni a respektu kolegů, kteří jej vnímali jako talentovaného dříče, který rozumí svému řemeslu. V Huse – ať již jako Divadle na provázku či později Divadle Husa na provázku – strávil celý svůj herecký život. Jiří Pecha (...

Číst dál...

Pátek, 22. Únor 2019
Změny v programu!

Na jevišti je nic nerozhází, v životě jsou však i provázkovské hvězdy jenom lidmi. Z důvodu nemoci jedné z nich jsme bohužel nuceni zrušit následující představení:

ÚNOR

...

Číst dál...

Pondělí, 21. Leden 2019
Divadlo Husa na provázku vstupuje do nové éry s novou uměleckou šéfkou

V lednu letošního roku se uměleckou šéfkou Divadla Husa na provázku stala mladá a oceňovaná česká režisérka Anna Davidová (dříve Petrželková), která na Provázek přináší nejen svěží vítr vlastní režijní poetiky, ale i řadu nových spolupracovníků a odvážných dramaturgických vizí. Právě její osobnost v kombinaci se silným, pověstně pracovitým a hravým souborem zlákala do Brna přední české a slovenské režiséry. Ti by měli v následujících sezonách rozvíjet unikátní...

Číst dál...

Čtvrtek, 17. Leden 2019
Tisková konference o novém Provázku

DivadlO Husa na provázku Vás co nejsrdečněji zve na dlouho slibovanou tiskovou konferenci u příležitosti nástupu nového uměleckého vedení, která proběhne v pondělí 21. ledna ve 14.00 v Klubovně DHNP.

Novopečená umělecká šéfka Anna Davidová a dramaturg Martin Sládeček v rámci ní představí nejen nadcházející tituly sezony 2018/2019, ale také sezonu 2019/2020.

Řeč bude o dlouhodobých vizích i personálních a provozních změnách, které Divadlo Husa na provázku čekají v nejbližší době. (A že jich bude!)

Přijďte s Provázkem...

Číst dál...

Úterý, 20. Listopad 2018
Myslíte, že na Titanicu hráli punk? Provázek hlásí „Dostojevský´s not dead!“

Kapitalismus, láska i drůbež! Na to všechno sází drzá, téměř anarchistická inscenace klasického románu F. M. Dostojevského Hráč v podání souboru Divadla Husy na provázku a mladého bouřliváka české režie Michala Háby. Tvůrci slibují strhující tempo, řadu živě hraných songů a nesmlouvavou hru se vším, co je na divadle svaté. Protože všechnu moc imaginaci! Poprvé už v pátek 23. listopadu 2018 na Velkém sále DHNP.

... Číst dál...

Stránky