Aktuálně vězte, že...

Čtvrtek, 29. Listopad 2018
Centrum experimentálního divadla, příspěvková organizace vypisuje výběrové řízení na pozici ekonomicko-správní ředitel/-ka

Kdo jsme a koho hledáme?

Centrum experimentálního divadla je příspěvkovou organizací města Brna působící v oblasti kultury – divadla. Součástí CED jsou divadelní soubory: Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo U stolu a Projekt CED. V současné době procházíme vnitřní reorganizací a čekají nás změny a nové výzvy!

Hledáme muže či ženu, kteří mají povědomí o fungování...

Číst dál...

Úterý, 20. Listopad 2018
Myslíte, že na Titanicu hráli punk? Provázek hlásí „Dostojevský´s not dead!“

Kapitalismus, láska i drůbež! Na to všechno sází drzá, téměř anarchistická inscenace klasického románu F. M. Dostojevského Hráč v podání souboru Divadla Husy na provázku a mladého bouřliváka české režie Michala Háby. Tvůrci slibují strhující tempo, řadu živě hraných songů a nesmlouvavou hru se vším, co je na divadle svaté. Protože všechnu moc imaginaci! Poprvé už v pátek 23. listopadu 2018 na Velkém sále DHNP.

... Číst dál...

Úterý, 13. Listopad 2018
Zpráva k financování CED

Dnes odpoledne se budově Divadla Husa na provázku konala tisková konference nového ředitele Centra experimentálního divadla, p. o. o stavu této instituce.

Současná podfinancovanost brněnského Centra experimentálního divadla ohrožuje jeho existenci, varují divadelníci i odborná veřejnost.

 Centrum experimentálního divadla (dále též CED), které zastřešuje Divadlo Husa na provázku,...

Číst dál...

Středa, 24. Říjen 2018
Sto let poté aneb Jak se v Brně vyhlašovala republika

Oslavy republiky v Brně: o den později, s vlajkou

od střechy po chodník a rakouskými četníky

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Brno, 24. října 2018

Návrat o sto let. Vážně i s nadsázkou. To je akce Sto let poté aneb Jak se v Brně vyhlašovala republika. Filharmonie Brno,...

Číst dál...

Úterý, 16. Říjen 2018
Hledá se osvětlovač!

Divadlo Husa na provázku hledá OSVĚTLOVAČE na částečný i plný úvazek. Rádi bychom, aby uchazeč měl elektro vzdělání, vyhlášku 50 § 6, aby byl časově flexibilní a zvládal stresové situace. Výhodou pak je znalost divadelního provozu a praxe na podobné pozici - není však podmínkou. Nabízíme zajímavou a kreativní práci, zaměstnanecké benefity, zaškolení, získání zkušeností v oblasti stage light technologii a velké zážitky. Termín nástupu: čím dříve, tím lépe. Svůj strukturovaný životopis prosím zasílejte na adresu: technika@provazek.cz

Středa, 12. Září 2018
Tisková konference k Americe

Tisková konference o připravované inscenaci Michala Dočekala AMERIKA se bude konat v Divadle Husa na provázku v pondělí 17. září 2018 ve 14,00 za účasti tvůrců představení.

Budeme moc rádi, když se přijdete podívat!

Vaše Husa na provázku

Úterý, 4. Září 2018
Nový ředitel CED

Od 1. září 2018 nastupuje jako ředitel CED Miroslav Oščatka. 
 
Důležitou součástí koncepce nového ředitele je personální obsazení divadel, jež jsou sdružena pod Centrem experimentálního divadla. Uměleckým šéfem HaDivadla nadále zůstává Ivan Buraj. Uměleckým šéfem Divadla Husa na provázku se od 1. ledna 2019 stává Anna Davidová; spolu s ní do uměleckého vedení divadla nastoupí dramaturg Martin Sládeček. 
V nejbližších letech projde Centrum experimentálního divadla zásadní proměnou. V letošní sezoně dojde k ukončení činnosti Divadla u...
Číst dál...

Úterý, 4. Září 2018
Vyhlášení republiky aneb Výroční krajanský rej

Společný projekt Divadla Husa na provázku a Filharmonie Brno k připomenutí 100. výročí brněnského vyhlášení republiky z balkonu Besedního domu. Zpráva o vyhlášení republiky dorazila do Brna 28. října 1918, ale teprve na druhý den 29. října se lidé sešli u Besedního domu, kde byla republika vyhlášena veřejně.

Byla to obrovská sláva, lidé se scházeli u Besedního domu i na dnešním náměstí Svobody, pořádaly

se tábory lidu, průvody, Brňané přísahali věrnost republice, ulice se zdobily českými barvami a odstraňovaly se symboly nenáviděné monarchie.

 

Lidové noviny z...

Číst dál...

Úterý, 4. Září 2018
Café Republika

V sezóně 2018/19 Divadlo Husa na provázku pokračuje ve své snaze podílet se cíleně na věcech veřejných a ve svém dlouhodobém úsilí být společensky aktivní silou.

Po loňském cyklu Husa klub jsme znovu navázali na spolupráci s Knihovnou Václava Havla. Společnými silami letos uspořádáme sérii brněnsko-pražských debat pod názvem Café Republika.

Prozkoumáme témata jako jsou státnost, republika, fenomén „československosti“ ve všech možných formách a výkladech. To vše nejen kvůli letošnímu výročí vzniku československé republiky, ale hlavně kvůli vazbám na současnost...

Číst dál...

Úterý, 4. Září 2018
Sezona 2018 / 2019

Vedení divadla

51. sezona Divadlo Husa na provázku bude přelomová.

Do 31. prosince 2018 zůstává uměleckým šéfem Miroslav Oščatka. Od 1. ledna 2019 nastoupí do čela divadla nové umělecké vedení – jako umělecká šéfka přijde Anna Davidová (dříve Petrželková), dramaturgem se stane Martin Sládeček.

Těsně před koncem sezony nastoupila jako dramaturgyně Eva Petláková. Eva Petláková je produkční a dramaturg. Spolupracovala či spolupracuje s HaDivadlem a souborem Staří, Nakladatelstvím Petrov a...

Číst dál...

Stránky