Dětský den na Provázku

provázek.open

Provázkovský dětský den letos přinese opravdu nabitý program! Čeká nás triptych tradičních ukrajinských pohádek „Kolobok, Koza Děreza, Telesik“ Divadla Láska, představení studentek JAMU „Domů“ o uprchlictví a hledání domova, „Dušanův zvěřinec“ aneb písničky o zvířátkách herce Dušana Hřebíčka, akční příběh „Neviditelná“ divadla Mikro-teatro a koncert kapely Bombarďák! A kdo bude chtít, může pro tuto speciální příležitost obléknout Husu dle vlastního vkusu do jakéhokoli módního kusu!


театр Ласка: «Колобок», «Коза дереза» та «Івасик телесик»
11:00
Чеський театр «Ласка», разом з українськими акторками презентують три дитячі казки «Колобок», «Коза дереза» та «Івасик телесик». Запрошуємо усіх маленьких та великих глядачів на виставу!
Вистава триватиме 40 хвилин
Představení se hraje v ukrajinštině.

JAMU: Domů
14:00
Komorní loutková inscenace o uprchlictví studentek 3. ročníku Ateliéru Divadlo a výchova na JAMU je určena pro všechny diváky od šesti let. Pojednává o tom, jaké to je ze dne na den přijít o bezpečí domova, se vším se rozloučit a vydat se na dlouhou cestu s nejistým cílem.
Každý den musí své domovy opustit 280 000 lidí.
Pustíte nás dál?
Máme nový dům. Máme však nový domov?
Délka představení je 30 minut.

Dušanův zvěřinec
15:00
Herec Dušan Hřebíček zahraje své písničky o zvířatech, která nás provázejí, pronásledují, pijí nám krev, ale nemůžeme bez nich žít.
Délka koncertu je 30 minut.

Mikro-teatro: Neviditelná
16:00
Když vás nikdo nevidí, můžete si svět užívat naplno. Můžete olizovat cizí zmrzliny nebo si zajít na film pro dospělé. Když vás nikdo nevidí, můžete se cítit sami. Můžete mít pocit, že vás všichni opustili. Když ale víte o někom, kdo všechno zlé způsobil, můžete své superschopnosti využít a bojovat.
Příběh plný napětí, dobrodružství, dětského přátelství, rychlých aut, vysokých střech, větracích šacht a soubojů o dobro. Tak jak to má ve všech akčních příbězích být!
Vhodné pro děti od 4 let.
Délka představení je 40 minut.

WORKSHOP: Obleč Husu dle vlastního vkusu
Výtvarný workshop pro děti i jejich dospělé, v rámci nějž budou moci vyrobit loutku husy, obléci ji do libovolného kostýmu z recyklovaných materiálů a zahrát si s ní v našem mini divadélku.
Workshop bude probíhat mezi jednotlivými představeními.

premiéra

4. 6. 2023 - provázek.dvůr

stopáž

od 11 hodin