HLASkontraBAS

Divadelní svět Brno

Koncert zpěvačky, performerky a autorky Ridiny Ahmedové a kontrabasisty Petra Tichého.
Znají se dlouho a po mnoha letech, kdy se potkávali v různých sestavách, nazrál čas splnit si dávný sen – zkusit hrát autorskou hudbu jen ve dvou, akusticky, čistou, obnaženou a bez obvyklého vystlání dalšími doprovodnými nástroji. I když popravdě hrají spíš ve třech – je tu ještě Loopstation, přístroj umožňující vrstvit přes sebe stopy kontrabasu i hlasu. Je v tom křehkost i pevnost, protože když jsou jen dva nástroje, můžou se propojit hodně nablízko. Intenzivní cesta do čiré radosti ze zvuku již přinesla mimo jiné nominaci na cenu Anděl 2016.

Koncert se koná v rámci festivalu Divadelní svět Brno 2022. V pátek 27. 05. 2022 od 18:00 je v Divadle na Orlí k vidění performance Ridiny Ahmedové "Sádlo".

Sádlo
„Představení pro jednu ženu a okolí s názorem.“

Inscenace Sádlo navazuje na stejnojmenný úspěšný podcast na ČRo zpěvačky Ridiny Ahmedové, který otevřel velmi živou debatu, dotýkající se vztahu k vlastnímu tělu, které nenaplňuje očekávání druhých. Autorka za pomocí svého vlastního těla a hlasu ohledává tento velmi obnažený prostor veřejné intimity s humorem i jemnou ironií a společně s diváky se ptá: Je moje sádlo opravdu moje, anebo je tak trochu sádlem všech, kdo mé tělo komentují a rozdávají nevyžádané rady? Jak se vnímání sebe sama proměňuje v závislosti na tom, jak mě zrovna hodnotí okolí? Jak si hledat cestu k vlastnímu tělu, které nenaplňuje očekávání ani standardy správného vzhledu?

Délka představení: 40 minut, bez přestávky

premiéra

26. 5. 2022 - provázek.dvůr

stopáž

60 minut