Liron Meyuhas trio & Eniesa

centrum židovské kultury ŠTETL

Liron Meyuhas se narodila a vyrůstala v Jeruzalémě. Jako multiinstrumentalistka, která skládá a hraje vlastní hudbu, vkládá do svých skladeb vlivy mnoha světových kultur.
Během své hudební kariéry také vyučovala na různých školách a workshopech po světě, např. v Itálii (Accademia Nazionale del Jazz v Sieně), v Západní Africe a nedávno dokončila svá hudební studia na univerzitě v Tel Avivu. Vedle toho v posledních letech hraje na festivalech a dalších veřejných koncertech po celé Evropě a v Asii. 
Její obrovský hudební rozhled se projevuje v celém jejím vystoupení v několika polohách: Liron používá různé rytmy, exotické hudební nástroje (Hang drum, cajón, kalabas, latinské perkuse aj.), různé jazyky a okouzlující melodie a spojuje např. severoafrickou hudbu s jazzem nebo s motivy židovké kultury.
“La Gitana” je jeden z jejích posledních projektů. Je to fascinující fúze hudebních prvků, pocházejících z velmi odlišných zemí a kultur, jako jsou africké rytmy a arabské melodie, evropské hudební nástroje a indické stupnice. Koncert La Gitana pro posluchače znamená jedinečný hudební zážitek s mnoha kulturními odkazy, který je ale srozumitelný i pro široké publikum.

Aktuální sestava tria: 
Liron Meyuhas (perkuse, zpěv)
Asaf Lavie ( klávesy + computer)
Eden Nir – (kytara)

Eniesa je slovenská zpěvačka, hudebnice a autorka. Na pódiu ji většinou uvidíte zpívat s kytarou, ale někdy také se santurem nebo jinými nástroji, kterými doprovází nejen muzikanty. Kromě vlastních skladeb vytváří také hudbu pro divadelní, taneční a multižánrová představení a hudbu filmovou.

premiéra

10. 11. 2022 - provázek.sklep

stopáž

90 minut

  • čt 10. 11. 2022 19:00 kup