Setkání spiklenců

P. Erbes, B. Jedinák a kol.
režie: Petr Erbes, Boris Jedinák

konspirační praxe

Věříte, že existují náhody? Myslíte si, že máte věci ve svých rukou? Slouží podle vás 5G sítě k šíření mobilního signálu, nebo virů? Je Země kulatá? A můžete to dokázat? Věříte, že Hillary Clintonová pije dětskou krev? Věříte v pravdivost příběhu o tzv. sametové revoluci, v existenci Finska nebo třeba… v Boha?

Každá odpověď je správná, ačkoli vám možná někdo tvrdí opak. Vstupte do bezpečného prostoru našeho přátelského kruhu a uleví se vám. Naše skupina nabídne pochopení a otevřenou náruč pro sdílení vašich i našich zkušeností s konspiračními teoriemi. Jako bonus se dozvíte, co Pavel léta zatloukal a proč se Dominik Teleky už nechce skrývat za talent. Dojde k odhalení jediné skutečné pravdy o Divadle Husa na provázku. Autorská inscenace o fenoménu konspiračních teorií jako uzavřená společnost otevřená všem. Heslo: Δ.

Režijně-dramaturgická dvojice Petr Erbes (1991) a Boris Jedinák (1990) patří ke skupině mladých talentovaných tvůrců a nedávných absolventů katedry alternativního a loutkového divadla DAMU sdružených v uměleckém uskupení 8lidí. Ve svých autorských inscenacích, často vycházejících z reálných příběhů či událostí, kladou důraz na otevřenou až hraniční inscenační formu, aktivní zapojení diváků a především témata rezonující se současnou společenskou situací.

V inscenaci jsou použity motivy hudby Wolfganga Amadea Mozarta (Árie Královny noci z Kouzelné flétny Malá noční hudba), tradiční jidiš píseň Mir leben eybik a skladby Trouble Can´t Help Falling in Love Elvise Preslyeho. Hudba v inscenaci užita na základě licence OSA.

Poslechněte si:
prvzk.podcast: Konspirace, úzkost, řád
K čemu se lidská společnost uchyluje, když se ocitne tváří v tvář komplexitě světa? Jaké nástroje vědomě či nevědomě používá, když je vystavena extrémnímu tlaku?

Podívejte se:
trailer Setkání spiklenců
prvzk.zákulisí: Setkání spiklenců

inscenační tým

  • Scénář, režie, dramaturgie: Petr Erbes a Boris Jedinák
  • Scéna: Jan Tomšů
  • Kostýmy: Klára Fleková
  • Hudba: Ian Mikyska
  • Dramaturgická spolupráce: Kateřina Menclerová
  • Asistent režie: Michal Moravec
  • Inspice: Hana M. Senková

premiéra

25. 5. 2021 - provázek.dvůr

stopáž

115 minut, bez přestávky