Studio 60+

netradiční amatérský soubor pro starší a pokročilé

Studio 60+ je amatérský soubor seniorů, který vznikl při Divadle Husa na provázku v lednu 2023.

Svým způsobem navazuje na myšlenku Evy Tálské a jejího Studia Dům, které fungovalo při profesionálním divadle jako alternativní amatérský soubor pro dospívající. Studio 60+ však v dnešní době reaguje na jiné společenské výzvy, a proto nabízí příležitost k praktickému vzdělávání v oblasti divadla seniorům. Členům souboru umožňuje setkání s řadou různých tvůrkyň, tvůrců a tvůrčích přístupů spojených s Provázkem, poskytuje zázemí a nástroje, díky nimž mohou senioři vypovídat o svých vlastních tématech a polemizovat se zažitou představou, že stáří je pouze pasivní a orientované do minulosti. 

V budoucnu se Studio 60+ chce věnovat tvorbě autorských inscenací s dokumentárními prvky vypovídajících o životě současných brněnských seniorů.

Členové v sezoně 2022/2023:
Ivana Daňhelová
Hana Josefína Hledíková
Helena Jasyčková
Eva Kolaříková
Jiří Priesnitz
Eva Svitálková
Zbyněk Sviták
Libuše Šuleřová
Marcela Vrbová
Marie Zdubová

Premiéra první inscenace Studia 60+ Napečeno mám 15. 12. 2023.

Kapacita Studia 60+ je nyní naplněna. Pro více informací se můžete obrátit na vedoucí souboru Marii Klemensovou na e-mailu lektor@provazek.cz.

Ohlasy v médiích:
Divadelní noviny: Marie Klemensová: Chceme polemizovat se zažitou představou, že stáří je pouze pasivní a orientované do minulosti
Česká televize: Herecká průprava pro seniory

premiéra

5. 1. 2023 - provázek.studio

stopáž

každý čtvrtek 17-19 hod.