ČTVRTEK

Jun 13, 2019

Pozor, pozor, hlášení inspiční koc: Příprava jedný mely na prknech, co znamenají svět, sice květnem skončila, v klokotu divadelního provozu však už delší čas probublává jedna iniciativa, která rozhodně stojí za pozornost. Proto se moje řádky budou teď nějaký čas věnovat jedné velice organické ne-inscenaci. Zkušebně. Není to sice podle blogu, co vyhrál nějakou literární cenu, o dechberoucí momenty překvapení v něm však rozhodne nouze není. Šavlovačku naběhlejma č*rákama vám sice pokaždý nezaručim, stát se to ale klidně může. Vlastně stejně jako doslova cokoliv jinýho. A modří už vědí, Zkušebna je totiž formát založenej téměř výhradně na improvizaci. Volným a nepřipraveným hraní, kdy si herci zkouší, co kterej jejich kolega snese. Nebo oni sami. Tenhle skvost nám na Provázku dělá radost víc než rok a my mu k těm jeho prvním narozeninám chtěli dát něco vopravdu speciálního. Takže už v sobotu si dáme Zkušebnu poprvé na provázkovském dvoře, poprvé s koncertem a poprvé s přespáním. Všechno nejlepšííí!

L. (Inspiční koc)

STŘEDA

Jun 12, 2019

Spacáky sneseny na dvůr. Ingredience na guláš nakoupeny. Kytary rozladěny. Dřevo ze zahrady herce D.B. připraveno k převozu na Provázek. Táborové ohně jen vzplanout...
Už v sobotu vypukne! Čundr, jaký Brno ještě nezažilo. Blíží se speciální letní vydání divácky oblíbeného improvizačního formátu s názvem Zkušebna – tentokrát pod širákem a na téma Tramping! Přijďte s improvizujícími herci pobýt kolem ohniště přímo na provázkovském dvoře. Nahlédněte do čadící herecké kuchyně. Od 19.00 do nevidím. S písněmi, špekáčky a s možností přespat přímo na místě...
Létu zdar!
Váš M.S.

ÚTERÝ

Jun 11, 2019

Co takhle jednou nadřadit zájmy země, jíž máte sloužit, těm svým, pane premiére?
Trestně stíhaný premiér nepřestává ohrožovat důvěryhodnost české justice… A nejen té.
My nepřestáváme protestovat.
Budeme tam. Dnes i příště.
Váš Provázek

PONDĚLÍ

Jun 10, 2019

Reputace provázkovského dvora roste večer co večer. „Jestli to takhle půjde dál…,“ zakroutila dnes hlavou i večírky protřelá inspicientka L.J. Sobotní Bleší party se totiž zvrhla v jeden naprosto neuvěřitelný talentový Coming Out. I největší stydlíni vyšli s barvou ven a ukázali svou pravou tvář. Svůj talent si nenechal pro sebe vůbec nikdo. Provázkovský dvůr se proměnil v kulturní divočinu v podání herců, uvaděčů, jevištních techniků, vrátného… Tančilo se na pódiu, na ochozech a nakonec i na stolech. Provázek byli zase jednou všichni. Brňáci i Pražáci z Masopustu, kteří na Sklepě odehráli skvělou Antievu.

A open-airové řádění nekončí! Dnes jsme pro vás domýšleli trampingovou Zkušebnu. Jak nechat na provázkovském dvoře vyrůst les? Jak vytvořit ohniště, kam vyvěsit vlajku – a co ranní rozcvička po noci pod širákem? I dramaturg už balí spacák a sojové párky. Tenhle čundr v centru Brna si nenechám ujít.

Váš M.S.

PÁTEK

Jun 7, 2019

Zítra se to stane. Dlouho očekávaná Bleší party je totiž na spadnutí. Od dvou hodin zase jednou do nevidím. Provázkovský dvůr bude žít nejen blešákem, ale i hudbou. A v sedm přijde Pammrová! Anna. Neznáte ji? Říkalo se jí čarodějnice, poustevnice nebo lesní žínka... Ona však byla úkazem ještě podivnějším: vzdělanou filozofkou, esejistkou a pravděpodobně první ekoložkou v dějinách naší země. Přijďte na představení i na besedu před ním, která se koná už od 17.00!

Těšíme se na vás!

Váš M.S.

ČTVRTEK

Jun 6, 2019

Koncert pro zlobivé děti od osmnácti let výš, kterým včera náš dvůr rozechvěl soubor Brno Contemporary Orchestra, ještě ani nedozněl a ústřední provázkovská kancelář už se plní nápadnými i nenápadnými kousky všeho možného, které se objeví na sobotní Bleší party. Že nevíte, co to je?

Řekněme, že něco mezi bleším trhem a koncertem průběžně se zvrhávajícím v recesistický večírek. Hlavně je to ale jedinečná možnost provětrat a osvěžit s námi skříně, šuplíky i uši – za zvuku folkové, rockové a všelijak blíže nespecifikovatelné hudby v podání kapel zaměstnanců Provázku: Candish/Giltin/Je-li to kapela/Létající kocour/Moji blízcí/Okno/Out of sorts/Tereza Volánková/Žádný cígo…

Začínáme od dvou a jsme Eco&Music friendly! Stavte se.

Váš M.S.

STŘEDA

Jun 5, 2019

Dejvice v Brně. Brno na Balkáně. Všichni na nohou. Včerejší večer v nás bude doznívat ještě dlouho. Provázek se otevřel. Jeho dvůr se rozžil. Zvlášť obětaví pracovníci divadla žili celou noc tak usilovně, že... dnes v chladném přísvitu svých počítačů vypadají spíš neživě. Do práce však dorazili všichni a už se chystají na další z mnoha červnových akcí. Hold letní nezdolnosti! A dík i nezdolným hostům z Prahy 6!

Váš M.S.

ÚTERÝ

Jun 4, 2019

Provázek dnes potkává Dejvice. A vyhrává k tomu balkánská dechovka! To bude dlouhá noc...! Další. Blyštivá, třeskutá a ještě kdovíjaká. Už se těšíme na scénickou esej na motivy série fejetonů Karla Čapka „Továrna na absolutno“ v režii naší šéfky Anny Davidové a v podání pražského Dejvického divadla i na večerní party s balkánskou dechovkou Oranžáda. Jestli tohle není začátek léta...!

Váš Provázek

PONDĚLÍ

Jun 3, 2019

Zdá se mi, že dnes budeme ještě chvíli žít včerejší radostí. Tou dětskou i tou naší.  Nejen proto, že jsme dětským dnem s názvem Přijela k nám pouť! otevřeli a pokřtili provázkovský dvůr v novém, ale také proto, že se nade vší pochybnost prokázalo, jak správný a důležitý tento krok byl. Když jsme se po svém nástupu s provozem divadla i samotnou jeho budovou seznamovali zevnitř, překvapilo nás, že potenciálně magický prostor provázkovského dvora je využíván spíše k interně-provozním účelům a že jej širší brněnská veřejnost až na výjimky nezná. (Bodejť by znala, když jí nebyl běžně přístupný.)

Naše rozhodnutí ho otevřít a oživit bohatým kulturním programem bylo přirozeně provázeno řadou nejistot, tou největší přitom představoval samotný zájem veřejnosti… Budou obyvatelé a návštěvníci města o podobný prostor stát? Po včerejšku snad víme, že stojí. A že máme dost sil a chuti je naším dvorem plným zeleně a kultury oslovit, neřkuli okouzlit . Nemohu se dočkat další akce. Víte, kterou mám na mysli…?

Stavte se k nám. Jsme otevření.

Váš M.S.

SOBOTA

Jun 1, 2019

Když jsme počátkem jara pózovali na provázkovském dvoře, jen málokdo kolem nás věřil tomu, že se nám podaří jej do léta skutečně proměnit, otevřít, oživit… A teď? provázek.open! 

Děkujeme všem, kteří nám pomohli splnit jeden z mnoha našich snů, a srdečně zveme všechny ty, kdo provázek.dvůr a provázek.bar ještě nezažili: Stavte se k nám na jednu z mnoha kulturních akcí, které v červnu roztlučou tohle zelené srdce Provázku z dílny architekta Martina Hrdiny, anebo jen tak na kus řeči či šálek dobré kávy od Čestmíra Piláta.
 
Vaši A.D. & M.S.