Předplatné

sezona 2022/2023
Čas srdce

Předplatné Čas srdce

Zahořeli jste pro naši novou sezonu a rádi byste ji spolu s námi na Zelném trhu prožili celou? Zajistili si místo na každou její novinku? Zblízka sledovali prolínání témat a motivů jednotlivých kusů i proměny legendárního provázkovského souboru pod taktovkou zajímavých tvůrců? Přidejte se k výjimečnému a pestrému společenství provázkovských srdcařů a srdcařek! 

Předplatné obsahuje jedinečný kód. Jeho zakoupením automaticky získáte zvýhodněné vstupenky na představení všech čtyř nových inscenací sezony 2022-2023.
Sami si pak můžete z termínů představení, zveřejňovaných s minimálně měsíčním předstihem v tištěných programech a na našich internetových stránkách, volně vybrat termín, který by vám vyhovoval. Při online nákupu vstupenky za 0,- Kč přes www.provazek.cz pak postačí uvést váš osobní kód a těšit se na nezapomenutelný večer. 

Předplatné lze zakoupit přímo na pokladně divadla (542 123 425, 732 728 040) nebo na našich internetových stránkách www.provazek.cz v sekci Předplatné.
Prodej předplatného začíná 22. 8. a končí 31. 12. 2022. Předplatné lze čerpat až do 31. 12. 2023!

Cena: 1 000,- Kč / 800,- Kč pro studenty

 

Sezona Čas srdce

Už mnoho desítek let klepe celý svět zcela samozřejmě na dveře našich domovů, nepředstavitelně velký, nepřehledný, ve svém celku jen těžko oslovitelný. Přešlapuje na zápraží a klade otázky tak složité, že mu na ně jako jednotlivci stěží dovedeme odpovědět. Během několika uplynulých měsíců přitom jeho klepání zesílilo a změnilo se v hromobití. Události blízké i vzdálené nejenže lomcují představami, pomocí nichž jsme se ke světu dosud vztahovali, ale překračují i zdánlivě nedotknutelné prahy našich osobních jistot. 

V nečase, jako je tento, není těžké podlehnout pocitu, že jsme slabí a bezmocní. Rezignovaně se smířit s vlastní slabostí, vzdát se představy o své síle i zodpovědnosti za ni a pokusit se před tím vším uzamknout či alespoň zavřít oči je lákavé. Zvláště, když jsou mezi námi stále ještě ti „silní“, do jejichž náruče se pak lze bezpečně stulit a kteří nás prý proti všemu, co nás ohrožuje (často je to podivuhodně konkrétní skupina lidí), ochotně zaštítí vlastními těly.

Jsme však skutečně tak slabí? Na Provázku se tomu zdráháme uvěřit. Příliš  hluboko se nám pod kůži zaryly chvíle bezprostředně po vypuknutí první vlny koronavirové pandemie a války na Ukrajině, konkrétní tváře a ruce lidí, kteří bez váhání otevřeli své dveře a vyšli z prostředí známého, aby druhým nezištně darovali svůj čas a síly. Zatímco leckterý mocný tvrdil, že je bezmocný, a zodpovědní jednali nezodpovědně, vyrůstali mezi námi na těch nejneočekávanějších místech zcela noví a nepravděpodobní hrdinové a hrdinky. Anebo tu byli vždy? Jisté je, že přímo před našima očima dokazovali, že nic není nemožné. Až se jednou budeme za těmito dny ohlížet, chceme si pamatovat právě je. Jejich srdnatostí a nezdolnou vírou ve vlastní moc, která přichází, pokud ji druzí skutečně potřebují, se na Provázku v následujících měsících toužíme inspirovat.

V sezoně 2022–2023 bychom se spolu s vámi pod heslem Čas srdce odvozeným od jednoho z titulů chtěli dotknout vlastní síly a vydávat se za bohatstvím zdrojů, z nichž se bere. Rozhlížet se po inspiraci a povzbuzení. Nebudeme přitom popírat křehkost (nikoli slabost) svou i cizí, naopak – jak rádi bychom ji přijímali a sami sebe zakoušeli jako silné v každodenních gestech soucitu a zájmu o druhé! 

Čtyři inscenace, které pro vás spolu se třemi režisérkami a jedním režisérem na Zelném trhu v této sezoně vytvoříme, by se měly nést v duchu křehkých témat a konkrétních, silných příběhů, až na jednu budou všechny autorské. Pokusíme se jimi oslavit každodenní ženské hrdinství, jež příliš často uniká naší pozornosti, poukázat na moc jazyka, která může být léčivá, prozkoumat pevnost svých kořenů a sílu empatie i bytostně lidskou schopnost humoru, který dokáže smiřovat zdánlivě nesmiřitelné. V druhé půli sezony pak znovuobnovíme provoz legendárního provázkovského fenoménu Studia Dům. Studio Dům – Nová generace se bude věnovat lidem s obrovskými životními zkušenostmi a chutí vtisknout jim tvar na divadle, brněnským seniorům a seniorkám. 

V několika uplynulých měsících svět zaujal místo u našeho stolu a nezavřel za sebou dveře. Proměnil tak naše chápání a prožívání blízkého a vzdáleného, vlastního a cizího. Odkryl zdroje síly, otevírající se každodenně všude tam, kde vycházíme ze sebe, abychom se spojili s druhými – skrze úsměv, dotek, slovo či konkrétní čin. Obdaroval nás poznáním, že spolu jsme silnější, než si myslíme. Že zvládneme cokoliv, pokud si uchováme smysl pro solidaritu, který je živoucím srdcem naší společnosti. Na Provázku věříme, že přichází čas jej posilovat.

Slyšíte jeho údery? Přidejte se k nám!

 

Stage productions

Smokeout

Jiří Havelka et al.

The Heart’s Time

I. Bachmann, P. Celan, T. Marečková

Heroines

Palina Dabravolskaya & collective

Předplatné

1,000 CZK
buy

Předplatné pro studenty

800 CZK
buy

Předplatné pro středoškoláky

Předplatné pro středoškoláky
JSME JINÍ. PROVÁZEK JE #SAFESPACE

U nás na Provázku nabízíme intenzivní zážitky, blízká setkání a bezpečný prostor pro všechny bez rozdílu věku, původu, vyznání i sexuální orientace. Jsme pyšní na rozmanitost, s níž se na jevišti i v hledišti můžete setkávat. Pět inscenací vybraných pro vás, studentky a studenty středních škol, to je pět špičkových režisérů z České republiky i Slovenska, pět moderních divadelních forem, pět autorských osobností českého, romského, francouzského, německého a španělského jazyka, pět jedinečných večerů za pět set korun. Přijďte a obohaťte stále se rozrůstající provázkovskou komunitu. Jsme jiní — buďte s námi!

Bídníci
V. Hugo, M. Hába
režie: Michal Hába
Příběh člověka, odsouzeného na galeje za pouhou krádež chleba, je známý hlavně z muzikálového zpracování. Na Provázku vás čeká drzá současná inscenační anarchofreska o (ne)zcizitelné důstojnosti člověka podle díla francouzského klasika, vytvořená ve spolupráci s romským sdružením Ara Art.

Don Quijote
M. de Cervantes, J. Mikulášek, M. Sládeček
režie: Jan Mikulášek
Cervantesův „bestsellerjako neskutečná diskusní show o skutečnosti. Je Don Quijote blázen, který skutečnost nevidí? Génius, který ji jako jediný dokáže nahlédnout? Levicový aktivista odmítající ji přijmout? Současník nás, kdo čtyři sta let poté žijeme v době, v níž se pravda rozpadá do stovek relativních pravd?

Gadžové jdou do nebe
Jiří Havelka a kolektiv
režie: Jiří Havelka
Že nemáte předsudky? Že nevidíte černobíle? Vydejte se na česko-romskou stand up expedici pod vlastní šedou kůru mozkovou! S humorem i bez něj. V netradičně rozvrženém prostoru a s živou hudbou. Wanna stand up to racism? Wanna stand up? Let´s stand up then!

Mein Švejk
Jaroslav Hašek, Karel Vaněk
režie: J. A. Pitínský
Operetta. Komedie. Smrt. Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Ukrutná zábava i válečná krutost, to je Dobrý voják Švejk v režii kultovního J. A. Pitínského a podání Dalibora Buše, držitele Ceny Thálie pro umělce do 33 let. V šílenství doby jde o jediné: přežít! A smát se do posledního dechu.

Proč se dítě vaří v kaši
Aglaja Veteranyi
režie: Ondrej Spišák
Život cirkusácké rodiny na útěku před diktátorským režimem očima dospívající dívky. Uhrančivý příběh plný humoru a poetických obrazů švýcarské autorky z rumunsko-maďarské rodiny je syrový jako tatarský biftek. Dáte si?

Předplatné obsahuje jedinečný kód. Jeho zakoupením automaticky získáte zvýhodněné vstupenky na představení všech pěti inscenací. Sami si pak můžete z termínů představení, zveřejňovaných s minimálně měsíčním předstihem na našich internetových stránkách a posléze v tištěných programech, volně vybrat termín, který by vám vyhovoval. Při online nákupu vstupenky za 0,- Kč přes www.provazek.cz pak postačí uvést váš osobní kód a těšit se na intenzivní zážitek.

Předplatné lze zakoupit přímo na pokladně divadla (542 123 425, 732 728 040) nebo na našich internetových stránkách www.provazek.cz v sekci Předplatné.

Prodej předplatného začíná 14. listopadu 2022 a končí 30. června 2023. Předplatné lze čerpat až do 30. června 2024.

500 CZK
buy

Stage productions

Les Misérables

V. Hugo, M. Hába, M. Sládeček

Don Quixote

Cervantes, Mikulášek, Sládeček
directed by Jan Mikulášek

Gadjos go to heaven

Jiří Havelka et al.
directed by Jiří Havelka

Mein Švejk

Jaroslav Hašek, Karel Vaněk
directed by J. A. Pitínský