Galerie

Výstava:
Čas pro hry - čas prohry

Obrazy z posledních pěti let představí autorské výtvarné dílo předního českého scénografa (1937 - 2016 ).Malířská tvorba Jaroslava Maliny, kontinuálně  celoživotně doprovázela jeho scénografickou činnost, které se věnoval na českých, ale i světových divadelních scénách. Obrazy vzácně souznějí s jeho divadelní profesí scénografa.

Husa dnes:
sobota - 8. 10. 2016

Dnes TO uvidí Praha -

PRASE a ZÍTRA TO SPUSTÍME v Národním.

Divadlo v karanténě, HAMU, Knihovna Václava Havla a Lachende Bestien na provázku.

MÁLO BYLO HAVLA!!!

Repertoár:
Zítra to spustíme

Historická meditace o pěti dějstvích aneb Zvolna se blíží ráno 28. října. Scénická črta Vladimíra Morávka, Petra Oslzlého a Divadla Husa na provázku, pro jehož scénický časopis Rozrazil 1/88 O demokracii Václav Havel tuto hru napsal.

Husa dnes:
pondělí - 29. srpna 2016

Letošní soustředění na Skalském mlýně bylo to nejhezčí, co jsem zažil- řekl včera kolem druhé Morávek.
Těsně předtím projeli celotýdenní práci, kterou tam udělali - scénickou črtu podle Havlova textu Zítra to spustíme. A Morávek byl nadšený a zářil, byl pyšný na všechny a nejvíc na Jana Kolaříka jako Aloise Rašína-  pořád mluvil v přechodníkách. Máte se na co těšit-

Husa dnes:
neděle - 5. 6. 2016

Kdo dnes přišel k nám do divadla, viděl oslíka. Toho opravdového - s dlouhýma ušima, čtyřmi kopýtky a ocáskem. Slavili jsme totiž Den dětí. Takže byly pohádky a taky písničky. Třeba takováhle:

Přistupte blíže, děti a ženy
prodávám zmrzlinu a už jsem vytočený.

Mňam, mňam, mňam
mňam, mňam, mňam.

Přistupte blíže, rodiny všecky,
nebo vám uteču za kopečky.

Mňam, mňam, mňam
mňam, mňam, mňam.

REF : Je to jasná věc, zmrzlinář je blíženec
je to jasná věc, zmrzlinář je blíženec.

Aktuálně:
Nedělní Dětský den na provázku

V neděli od rána budeme v Huse na provázku hrát jen a pouze pro děti.

Repertoár:
Alma. Amoroso presto

Alma Mahler-Werfel fascinovala současníky, odpuzovala, provokovala k protichůdným výrokům: „ve Vídni nejkrásnější dívka" (Gustav Klimt), „na všechny strany překypující žena s nasládlým úsměvem" (Elias Canetti), „monstrum" (Theodor Adorno), „protivná ženská s komplexy méněcennosti" (Richard Strauss), „velká dáma a zároveň kanál" (Marietta Torberg, žena spisovatele Friedricha T.), „napudrovaná, nalíčená, navoněná a nalitá" (Claire Goll, spisovatelka), „divoká ženská, chlastající násilnice" (E. M. Remarque). 

Aktuálně:
Den Milana Uhdeho - minuta po minutě

Už zítra, to znamená v sobotu 28. května v Huse na provázku:

Milan Uhde bude mít letos osmdesát, a proto Provázek na letošním Divadelním světě koná 

- tomuto velkému muži na počest -

inscenační cyklus
Kde Shakespeare můj? Už jde...

Jak to bude vypadat? Takto:

Aktuálně:
Pán plamínků

Sobotní premiéra posledního dílu cyklu scénických čtení KDE SHAKESPEARE MŮJ? UŽ JDE... pod názvem Pán plamínků byla slavná... Pokud ji budete chtít vidět také, máte poslední šanci během souhrnného uvedení celého projektu při Dni Milana Uhdeho v sobotu 28. května 2016, v rámci festivalu Divadelní svět Brno 2016.

Aktuálně:
Třetí díl projektu Kde Shakespeare můj? Už jde: Prodaný a prodaná

Scénické čtení Milanu Uhdemu k osmdesátinám.

Uhdeho svérázný příspěvek k otázce češství a „národního“ hnutí. Příběh "největšího českého zrádce" Karla Sabiny vyprávějí s nadhledem čtyři ženy. Třetí díl unikátní série, ve které pět režisérů čte po svém Uhdeho texty bude mít svou premiéru v ptáek 6. května v 19,00. Poté bude k vidění spolu s dalšími díly cyklu při souhrnném uvedení Kde Shakespeare můj? Už jde... v sobotu 28. května 2016 od 10,00 v Huse na provázku. Součástí série jsou tato scénická čtení a inscenace:

Opice v menažerii v režii Juraje Nvoty