Galerie

Husa dnes:
neděle - 5. 6. 2016

Kdo dnes přišel k nám do divadla, viděl oslíka. Toho opravdového - s dlouhýma ušima, čtyřmi kopýtky a ocáskem. Slavili jsme totiž Den dětí. Takže byly pohádky a taky písničky. Třeba takováhle:

Přistupte blíže, děti a ženy
prodávám zmrzlinu a už jsem vytočený.

Mňam, mňam, mňam
mňam, mňam, mňam.

Přistupte blíže, rodiny všecky,
nebo vám uteču za kopečky.

Mňam, mňam, mňam
mňam, mňam, mňam.

REF : Je to jasná věc, zmrzlinář je blíženec
je to jasná věc, zmrzlinář je blíženec.

Aktuálně:
Nedělní Dětský den na provázku

V neděli od rána budeme v Huse na provázku hrát jen a pouze pro děti.

Aktuálně:
Den Milana Uhdeho - minuta po minutě

Už zítra, to znamená v sobotu 28. května v Huse na provázku:

Milan Uhde bude mít letos osmdesát, a proto Provázek na letošním Divadelním světě koná 

- tomuto velkému muži na počest -

inscenační cyklus
Kde Shakespeare můj? Už jde...

Jak to bude vypadat? Takto:

Aktuálně:
Pán plamínků

Sobotní premiéra posledního dílu cyklu scénických čtení KDE SHAKESPEARE MŮJ? UŽ JDE... pod názvem Pán plamínků byla slavná... Pokud ji budete chtít vidět také, máte poslední šanci během souhrnného uvedení celého projektu při Dni Milana Uhdeho v sobotu 28. května 2016, v rámci festivalu Divadelní svět Brno 2016.

Aktuálně:
Třetí díl projektu Kde Shakespeare můj? Už jde: Prodaný a prodaná

Scénické čtení Milanu Uhdemu k osmdesátinám.

Uhdeho svérázný příspěvek k otázce češství a „národního“ hnutí. Příběh "největšího českého zrádce" Karla Sabiny vyprávějí s nadhledem čtyři ženy. Třetí díl unikátní série, ve které pět režisérů čte po svém Uhdeho texty bude mít svou premiéru v ptáek 6. května v 19,00. Poté bude k vidění spolu s dalšími díly cyklu při souhrnném uvedení Kde Shakespeare můj? Už jde... v sobotu 28. května 2016 od 10,00 v Huse na provázku. Součástí série jsou tato scénická čtení a inscenace:

Opice v menažerii v režii Juraje Nvoty

Repertoár:
Strašlivá proměna měšťana v kozla a jeho následná záhuba skrze hrozný pád

5.díl projektu DHNP „Smějící se bestie“

Starobylý komický příběh o starci proměněném v kozla a o jeho nestydaté ženě, která skončí zakopána  na popravišti. 

Husa dnes:
neděle - 17. 4. 2016

Divadlo vpohybu X aneb Provázek pořád okupuje Prahu - Pitínského temná inscenace o zlu, nutnosti odpuštění a spasení je plná symbolů a nejrůznějších tajemství a záhad, které se však velmi často brání odhalení a také mnohdy zůstanou skryty, čímž mohou diváka nevýslovně dráždit. Podobné pocity také může budit ústřední postava lehce schizofrenní Natálie Mooshabrové výborně ztvárněná Ivanou Hloužkovou. Inscenace Myši Natálie Mooshabrové tedy spíše klade mnoho otázek, na které si divák musí hledat odpovědi sám. - Napsala dnes Eliška Seveldová o 3. dílu projektu Smějící se bestie.

Husa dnes:
sobota - 16. 4. 2016

Setkání s panem Jiřím Suchým a divadlem Semafor hned po představení popsala Jitka Molavcová, když nám ještě v noci napsala mail:

děkuji, bylo to krásné, děkuji....setkání při DEBATĚ...
ALE:
PŘEDEVŠÍM PŘEDSTAVENÍ !!!!!
MYŠI NATALIE MOOSHABROVÉ
děkuji děkuji děkuji
ANI JSEM NEDÝCHALA
PANÍ IVANA HLOUŽKOVÁ !
a celý soubor.... Smekám před vámi !
Těším se na další setkání.
Vaše Jitka Molavcová

Husa dnes:
Pátek - 15. 4. 2016

Den ve znamení Švejka. V Kabinetu Švejk debatovali: český literární historik Radko Pytlík, vnuk spisovatele Richard Hašek a knihkupec Michal Ženíšek. Na představení Mein Švejk bylo nabito a herci si vysloužili 9 bouřlivých děkovaček. Novinář Jiří Peňás napsal: "I na divadle jsem už viděl pár Švejků, ale tak dobrýho anti-Švejka, jako dneska v Arše (Mein Švejk, Husa na provázku) jsem ještě neviděl. Ostře groteskní, šlapající, vtipný, s vervou zahraný - pro mě objev Růžena Dvořáková, další brněnská herečka, kterou budu opatrně sledovat - hraje kadeta Bieglera... Pitinský redivivus.

Husa dnes:
čtvrtek - 14.4.2016

Petr Brukner pil pivo a mluvil o Cimrmanech. Honorář věnoval na dobročinné účely. Fidlowačka rozesmála plný sál. Hulec vzpomínal na starý Provázek. Hloužková skvěle rozjela Vedoucí kulturní komise. Láryho Radovan se do ní zamiloval jako kluk. Ani po večerce nebyl klid. Kapela Snaha rozvášnila posluchačky písní o varlatech, pány dostala do kolen protest-songem Je to na hovno! Zítra pokračujeme ve spanilé jízdě-

Foto: David Konečný