Galerie

Husa dnes:
středa - 15. 3. 2017

Jirka Jelínek u nás už druhý týden zkouší rodinnou pohádku o tom, jak Karel a Josef Čapkovi vařili dort. Potkáme v ní nejen malíře Josífka a spisovatele Karlíčka, ale i jejich kamarády Vláďu Vančuru, Edu Basse, kluky z Klapzubovy jedenáctky i Rychlé šípy. Určitě to nezmeškejte!

Husa dnes:
neděle - 26. 2. 2017

Skoro jarní neděle a zasloužený odpočinek.
Též první reakce na Krále Ubu.
Toho, co hrajeme o svobodě a otroctví.

"Vidět brilantní herce, kteří ze sebe neváhají udělat kašpary, je osvěžující. Zrežírováno jako opus - to už je styl Vladimíra Morávka. Vtipné, svižné. Rozhodně doporučuji."
(Jaroslava Šimánková)

Husa dnes:
úterý - 13. 12. 2016

Událostí plný dům. Mimořádně jsme na program zařadili minioperu podle soudního spisu ke kauze Ztohoven. Ti napsali dramaturgovi: Držíme vám palce a myslíme na vás! Kromě jiného v tom hrál nový kominík a mezi diváky sklidil úspěch. Vojta Vinopal stihl hrát pak v kapele Stones Beatles na basu a ještě v Něžné. Do toho se chystá malý večírek na počest Václava Havla. V neděli 18. 12. A ještě něco. Milan Holenda dnes slaví narozeniny a Růžena Dvořáková taky. Ta dokonce třicátiny. Tak všechno nej, kamarádi!-

Aktuálně:
13. prosince to spustíme!

V úterý 13. 12. 2016 mimořádně měníme program a místo Betlému zahrajeme na ochozech velkého sálu

operetu

VČERA JSME TO SPUSTILI

Davida Smečky a Vladimíra Morávka - 1. díl projektu DHNP O naší současné krizi a Jak z toho ven

Libreto operety přitom vychází z vyšetřovacích spisů se skupinou Ztohoven ad trenky na Hradě. Tuto uměleckou skupinu v nejbližší době čeká soud. Ještě nebylo určeno datum soudního stání, ale obsílka prý přijde každým dnem.

Aktuálně:
Tango Macabre se blíží...

 

Divadlo Husa na provázku

Husa dnes:
čtvrtek - 17. 11. 2016

Dnes v Brněnské káznici u stolu, co jsme ho přivezli z Domu pánů z Fanalu sedělo sedmdesát lidí a mluvili na státní svátek o svobodě.
Zima byla, že by ji šlo krájet a do toho Vanda zpívala Ať mír dál zůstává s touto krajinou a Pavel Švanda řekl - jsme svobodni, nenamlouvejme si nic

Repertoár:
Ubu králem: Svoboda!

Drzá fraška, v níž autor, patafyzik, cyklista, piják absintu, bizarní podivín Alfred Jarry, dnes považovaný za otce surrealismu, absurdního divadla a avantgardy, shromáždil "veškerou směšnost světa".

Výstava:
Čas pro hry - čas prohry

Obrazy z posledních pěti let představí autorské výtvarné dílo předního českého scénografa (1937 - 2016 ).Malířská tvorba Jaroslava Maliny, kontinuálně  celoživotně doprovázela jeho scénografickou činnost, které se věnoval na českých, ale i světových divadelních scénách. Obrazy vzácně souznějí s jeho divadelní profesí scénografa.

Husa dnes:
sobota - 8. 10. 2016

Dnes TO uvidí Praha -

PRASE a ZÍTRA TO SPUSTÍME v Národním.

Divadlo v karanténě, HAMU, Knihovna Václava Havla a Lachende Bestien na provázku.

MÁLO BYLO HAVLA!!!

Repertoár:
Tango Macabre

Komedie slavného autora o nadějích a rozpadu. Šaškárna převeliká. Představení pro milovníky fantastických hereckých výkonů.