Herci

Dalibor Buš

Narodil se v Hranicích. Odmalička hodně četl, hlavně westerny. Později zahodil knihy, začal vehementně sportovat a objevil v sobě nejhoršího fotbalistu okresu. Zahodil míč, sebral meč a objevil v sobě bojovníka. Jednou se šermoval s takovou vehemencí, až mu zlomili nos. Zahodil meč a začal hrát divadlo. Hrál s takovou vehemencí až v něm objevili herce a vzali ho na JAMU. Dnes hraje lépe, čte méně, šermuje střídmě a vehementně objevuje Husu na provázku. Má takovou představu, že spasí svět. Touží po domě s velkou zahradou, vlastní dílnou a neměckým ovčákem. Nejlépe na samotě u lesa. Když byl malé dítě, složil o tom básničku: Na samotě u lesa zhroutila se nebesa, starý krtek to viděl, pak se za to strašně styděl

Martin Donutil

Narodil se v Praze v roce 1991 čerstvě přistěhované brněnské rodině. Vystudoval konzervatoř, dostal jméno Martin a rostl pro divadlo (v Brně ?) Po základní škole zkusil konzervatoř a ono to vyšlo. Vždycky doufal, že si díky téhle profesi bude moci zahrát všechny ostatní. Vyzkoušet si v roli charakter člověka, kterého včera potkal na ulici, jako kabát. Odmaturoval a pořád to neumí. Zkoušel si ušít vlastní kabát, ale pochopil, že začít se má někde u ponožek...

RŮŽENA DVOŘÁKOVÁ

Narodila se v Brně, ale vyrostla ve Veverské Bítýšce. Dodnes se tam chodí koupat ke splavu. Chodila do dramaťáku k Jarce, pak hrála v Prkně, na obchodní akademii, ve Studiu Dům a všude možně. Bavilo ji to stále víc - až se konečně dostala na JAMU, kde ji to skoro bavit přestalo - protože se pořád hrozně soustředila. Zpívá v židovské kapele. Chtěla by jednou vyhrát ve Sportce a vlastnit Forda Capri - ale má štěstí v lásce, tak to nejde. Na Provázek se dostala, protože měla jednou víc štěstí než rozumu.

Vladimír Hauser

Umí vrhat nože a uhrančivé pohledy. Je to energický muž, bičem rozkouskuje noviny na pikomilimetry. Na Provázek jej angažovali rovnou z konzervatoře. Ve volném čase plive oheň a vůbec nestárne. Tuhle jen tak mimochodem řekl, že je na Provázku už čtyřicet let.

Ivana Hloužková

Nenosí čepici. Ani v zimě. Má pod střechou cenu Alfréda Radoka za Maryšu, ale neví kde. Také má dvojče Hanu. Když Ivana hrála s Provázkem v Domě umění, Hana ji za Domem umění alternovala na milostných schůzkách. S Bolkem Polívkou chodily za Dům umění obě najednou. Svědčí o tom filmová verze inscenace Poslední leč. Musí stále ukazovat občanku, aby jí nalili. Má už dvě Ceny Alfréda Radoka - za Maryšu a za Miroslava Tichého v inscenaci Tichý Tarzan.

Milan Holenda

Vystudoval ekologii a ochranu krajiny v Jihlavě. Narodil se v pátek třináctého v Havlíčkově Brodě. Chtěl původně zpívat. Chodil na zpěv k paní Květě Jevdokimovové. Ta mu jednou řekla, jestli nechce hrát v operetě. Chtěl. Na JAMU přišel pozdě, poslal je do hajzlu a vzali ho. Na Morávka zkoušel to samé. Marně. V poslední době hraje samé úchyly. Ve skutečnosti je ale moc hodný.

ANDREA HORSKÁ

Umí tleskat ňadry. Dříve než mluvila, vyhrávala jednu pěveckou soutěž za druhou. Zpívala v kapelách od lidovek až po metal. Chtěli ji vzít na JAMU, aniž by si podávala přihlášku, šla jen pomoct kamarádovi na přijímačkách. Nakonec vystudovala muzikálové herectví na konzervatoři v Praze. Zahrála si například v Bídnících v pražské Goje. Brněnská zlatá loď ji však mámila zpět a nedala jí spát. Napsala Morávkovi a zahrála mu psychedelickou postavu komunikující s mimozemšťany. A Morávek svolil!

 

DAVID JANÍK

Narodil se ve Znojmě, ale odmalička bydlí v Kunovicích u Uherského Hradiště. Věnoval se zpěvu, klavíru, dělal dramaťák na ZUŠce a taky folklór. Od tří let vařil u babičky v kuchyni. Vystudoval Hotelovou školu a teď dokončuje JAMU. Má štěstí na ruské profesorky (jak klavíru, tak herectví). Od dětství propadl hudbě; miluje Beatles (nejvíc asi George Harrisona), Nohavicu, Vlastu Redla, Stinga, Rachmaninova, Beethovena a další šílence. Jeho životní sen je zazpívat si v La Scale nebo si otevřít podnik s dobrým jídlem, pitím a prostorem pro umění všeho druhu. Funguje jako živý jukebox.

Ondřej Kokorský

Pochází z malé vesničky Archlebov u Kyjova. Vystudoval střední nábytkářskou školu, 3 roky tuto práci i vykonával. Vyzkoušel také řadu dalších roztodivných zaměstnání včetně divadla, u kterého se rozhodl zůstat. Jeho herecká kariéra začala v divadelním studiu „V“ rolí Solferna v muzikálovém představení Hrátky s čertem, ze kterého ho chtěli vyhodit pro nedostatek talentu, nepodařilo se. Na JAMU to zkoušel dvakrát, poprvé byl šestý od konce, podruhé šestý od začátku. Po JAMU dostavěl mamince dům, založil rodinu, zkontaktoval Vladimíra Morávka a je v Huse, kde jinde.

Jan Kolařík

Se narodil 21.1. 1968 ve Vyškově. Od šesti let vítal občánky v Drnovicích hlasitou recitací. V desíti se s rodiči odstěhoval do Brna, tatínek tam postavil vilu. Začal zde docházet do dramatického kroužku paní Koutné. Od r. 1982 byl v Dětském studiu Provázku. První představení, v kterém hrál, bylo Sviť, sviť, má hvězdo- plazil se tam po zemi, dnes už neví proč. Scherhaufera se nebál- vůbec se s ním nesetkal. Nejvíc si z té doby pamatuje pach provázkovské šatny. Od r. 1984 studoval konzervatoř, v roce 1988 dostal Na Provázku angažmá. Pak měl tři děti a stal se populárním moderátorem Rádia Krokodýl. Má pěknou povahu. V r. 2008 ho Morávek podruhé angažoval mezi kmenové členy souboru.

Nicole Maláčová

Původně chtěla být veterinářkou, ale studovala JAMU. Se svýma dlouhýma nohama dlouho přebíhala z přehlídkového mola na jeviště. Promovala se synem v náručí a podlehla kráse mateřství. Pak zase studovala, tentokrát speciální pedagogiku, čekala druhé dítě, ale Scherhaufer ji chtěl do své poslední inscenace, i když byla v devátém měsíci... Pak hrála dětem, hodně cestovala, měla další dítě a nakonec se zase potkala s Morávkem při inscenaci Rusalka. Zjistila, že je na Provázku šťastná, a tak je tady.

Tereza Marečková

Narodila se v roce 1995. V Brně. Hrála od pěti let na klavír a pak si vymyslela, že chce zpívat. Chtěla hrát na kytaru a taky na flétnu, protože měla pocit, že toho má málo. Nikdy nechodila do dramatického kroužku a recitovat ve škole ji nebavilo. Recitovala jenom svoje básničky, které se ale nelíbily učitelům. Tak je začala psát na školní lavice a skříňky. Teď studuje housle. Na konzervatoři. A zpívá - to moc ráda. Na Provázek ji doporučil Miloš Štědroň - že je talent jako dělo. Sama si připadá trochu zmatená. Naposled ztratila i svůj narozeninový dort.

Adam Mašura

Narodil se s křížkem po funuse, hodinu a dvacet minut po revoluci. Chvilku si myslel, že je převtělením Kurta Cobaina, a tak si koupil kytaru. Pak se chtěl stát členem X-menů, ale kvůli vyrušování výuky se stal jen členem školního divadelního souboru. Tam ho něco posedlo. Proto se hlásil na herectví všude, kam se dalo.  V Huse doteď nekompromisně drží titul nejhoršího uvaděče vůbec. Jako herec titul nedrží zatím žádný. Ještě pořád by se trochu chtěl stát tím X-menem (Wolverinem).

Tomáš Milostný

Je čestným rodákem ze Želešic, kde není sýrárna ale šlechtitelská stanice růží. Ačkoli se děsí každé role, která obsahuje text, studoval obor s náročným názvem mechanik - elektronik pro výpočetní a číslicovou techniku. Herecké vzdělání získal na JAMU. Držel dietu Lenky Kořínkové a zhubl 15 kg. Pak je zase přibral a zase shodil a přibral. Má syna Matěje.

PAVLÍNA VAŇKOVÁ

Žena, která se řídí svojí intuicí, plní si své sny, miluje hudbu a to i ve spojení se slovem hubnu. Narodila se v roce 1982. Ráda maluje, miluje a zpívá, zajímá ji život a jak to v něm bývá. Má rada noc, protože už toho má přes den často dost. Nemá ráda krutý rána, když se zohýbá a lezou jí záda. Taky tmu a to nehnutí z místa, když ví, že se něco chystá. Teď je na Provázku, kde si plní další sen, to divadlo, které zná každý v něm. 

Pavel Zatloukal

žije v Brně, bez vedlejších účinků Duševní a fyzickou svěžest si udržuje zeleným čajem. Na Provázek přišel, aby v srdcích fanynek nahradil odcházející Jiřího Bartošku, Karla Heřmánka a Svatopluka Skopala. Povedlo se. Lidé ho milují, obdarovávají jej digitálními fotoaparáty a cigaretami ze Sibiře. Občas vyprazdňuje skříně a rozdává lidem kabáty a svetry.

Simona Zmrzlá

Narodila se v Brně v roce 1989. Na gymnáziu měli dramatickou výchovu, a tak ji napadlo, že by mohla dělat divadlo. Pak byla na JAMU. Pět let hrála na Provázku jako host a nakonec si ji tam nechali. Má ráda tyrkysovou barvu. Není hospodyňka, ale krásně zpívá. Její dcera se jmenuje Taťána a nejspíš zdědila talent po mamince - už ve třech měsících hrála Ježíška.