26. 6. 2019 - STŘEDA

Loučení se sezonou – 2. díl

Dnes první den natáčení Vitky. Tropických čtyřiatřicet stupňů hercům ve spojení se světly a kamerami České televize hezky zatopilo. Doslova. Nevěřím, že dobré divadlo musí vznikat v potu a slzách, přinejmenším prvnímu se však dnes nevyhne nikdo. Věřím, že dobré divadlo vznikne jemu navzdory!

O provázkovském souboru, jeho nasazení, píli a oddanosti se mluvilo dlouho předtím, než jsme do divadla s uměleckou šéfkou A.D. nastoupili. Nemůžeme než jeho pověst potvrdit a přidat ještě i drobnost, která ve skutečnosti žádnou drobností není: Jsou to všechno lidé talentovaní a hrdí, ne však pyšní, lidé hledající a následující smysl, ochotní a schopní upozadit své zájmy a ambice v jeho prospěch. Fantastické srocení osobností, s nimiž se člověk nemusí bát riskovat, je to, tenhle provázkovský soubor…

Role, v nichž jsme jednotlivé herce mohli v průběhu druhé půlky sezony vidět, se měnily, podpora, kterou jsme z nich cítili, zůstávala. Bez nich by Provázek nebyl – čím? Ničím. Bez nich by Provázek nebyl.

Děkujeme!

Váš M.S.