čtvrtek - 29. 6. 2017

Dnes definitivně končí 49. sezóna Divadla Husa na provázku- O naší současné krizi a Jak z toho ven.
Na podporu těch, kteří věří- a to i tam, kde to začíná být o držku. A umělecká skupina Z toho ven byla nakonec odsouzena navzdory přesvědčení státní zástupkyně, Filip Crhák, člen skupiny Ztohoven a jeden z autorů červených trenýrek zemřel a Jiří Pecha zahrál Babičku v Tangu tak, že jednomu sklapla čelist, Král Ubu se stal událostí, Lehmani opanovali kolbiště, Pitínský rozezkoušel Matku tak, že všichni pořád říkali Ještě! a Jiří Jelínek s Pavlem a Růženou a Vladimírem stvořili zas nejspíš asi legendu. Do toho soubor pravil, že už ať to skončí a Michal Dočekal řekl, že se možná přestěhuje do Brna.
Jan Kolařík dal výpověď a Vladimír Morávek napsal: Děkuji všem za odvahu nést odpovědnost, být vstřícný, rovný a laskavý - a rezignoval k datu 1. ledna 2018. Pan ředitel Ciprian napsal, že ten koncert na Špilberku slyšelo celé Brno a že se to příště nesmí opakovat, policie kvůli tomu jela několika vozy a Morávek odvětil:
Milý Jiří, dovolte vyjádřit politování nad tím, co se stalo. Nikdy bych si to nepřál. A současně dovolte ke všem těm- oprávněným výhradám-- vyjádřit i to, že všecky ty večery byly neobyčejně šťastné, vzrušující a kouzelné. Přesně v intencích toho, jak jsme si to tehdy před lety usmysleli. A končí-li to všechno dnes, dovolte poděkovat za všechnu velkorysost a krásu, co nám ji bylo dáno zažít. Bylo to dobré a užitečné setkání. Vážím si ho. Nezapomenu na ně už nikdy. Děkuji Vám -

Klíčová sezóna to byla. Krásné dny vám všem-