Repertoár

Jiří Ort:
Alma. Amoroso presto

Alma Mahler-Werfel fascinovala současníky, odpuzovala, provokovala k protichůdným výrokům: „ve Vídni nejkrásnější dívka" (Gustav Klimt), „na všechny strany překypující žena s nasládlým úsměvem" (Elias Canetti), „monstrum" (Theodor Adorno), „protivná ženská s komplexy méněcennosti" (Richard Strauss), „velká dáma a zároveň kanál" (Marietta Torberg, žena spisovatele Friedricha T.), „napudrovaná, nalíčená, navoněná a nalitá" (Claire Goll, spisovatelka), „divoká ženská, chlastající násilnice" (E. M. Remarque). 

Peter Shaffer:
Amadeus (tj. Milovaný Bohem) - Hommage à Miloš Forman

Jsme schopni snést světlo - když příliš vehementně začne nám  svítit do očí?

Franz Kafka:
Amerika

Dramatizace stejnojmenného románu jednoho z nejvýznamnějších prozaiků světové literatury 20. století. Příběh člověka, který se ztratil ve světě...

Božena Němcová, Petr Oslzlý, Ivo Krobot:
Babička: Šťastná to žena!

(fetišistická revue)

Neuvěřitelná zpráva: Jiří Pecha měl v listopadu 2014 70. narozeniny! A jak jinak může skvělý herec oslavit takové jubileum, než prací. A tedy - Babička se vrací.

Stefano Massini:
Dynastie

Lehman Brothers

Fascinující portrét židovské německé rodiny jako skalpel otevírá útroby historie USA a omračujícím způsobem zachycuje dějiny kapitalismu.

podle F. M. Dostojevského:
Hráč

F. M. Dostojevskij si v novele, ve které zužitkoval své zkušenosti hazardního hráče, vyřizuje účty se západním myšlením. Hazard, dluh, peníze – to jsou prvky, které hlavní hrdina Alexej nenávidí a zároveň je jimi fascinován. Autorská inscenace režiséra Michala Háby je zběsilou jízdou člověka, který ví, co všechno nechce, ale neví, co přesně chce - a hráčský hazard je to jediné, co je po ruce...

F.M.Dostojevskij:
Kníže Myškin je idiot: Vzkříšení

Druhý díl tetralogie Sto roků kobry.

"U nás tu vybujelo a dozrálo hodně nezdravého." V hlavní roli dojemně křehcí Pavel Liška nebo Dominik Teleky.

M. Forman, J. Papoušek, I. Passer:
Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky

Diváci se stávají přímými aktéry děje, účastníky plesu, na který se všichni tak těšili - a pak litovali, že tam lezli. Zalykají se smíchem, připíjejí zvětralým pivem - a pak - úplně nakonec - koušou se do rtů trapností... Remake slavné provázkovské inscenace.

plakát: Boris Mysliveček

Jaroslav Hašek, Karel Vaněk:
Mein Švejk

Operetta. Komedie. Smrt. Druhý díl projektu DHNP Smějící se bestie.

Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít!

Jiří Jelínek:
O pejscích a kočičkách

Jak Josef a Karel Čapkovi vařili dort

Pohádka pro celou rodinu. Druhý díl projektu Smějící se Jelínek. Ten ji sepsal a vymyslel poté, co si přečetl knihu Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Dozvíte se v ní, jestli jsou lepší psi nebo kočky, kluci nebo holky, spisovatel nebo malíř...

E. E. Schmitt:
Oskar a Růžová paní

Představte si, že píšete dopis Bohu. Potřebujete s ním pořešit nějaké neodkladné věci. Protože rodiče jsou...no prostě rodiče. A vy nemáte moc času. Protože jste v nemocnici. Protože leukémie. Protože umíráte. A víte to. A protože je vám deset let a nikdo s vámi o smrti nemluví. Jediná babi Růža se s vámi baví normálně. Vypráví skvělé historky a poslouchá, když něco říkáte. A taky naštěstí ví, kde bydlí Bůh.

Eva Tálská:
Svolávám všechny skřítky! Královna.

Legendární inscenace pro odvážné skřítky, kteří jsou odhodláni bojovat proti Čaroději Habaději za záchranu královny Božínky.

Simona Petrů, Petr Jan Kryštof:
Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie) 

Solitér, outsider, blázen nebo génius? čili Tichý fotograf z Kyjova

Pijan či snad lépe řečeno alkoholik, posedlý ženami, rváč s mastnými vlasy… nuzně oblečený… se směšným fotoaparátem vyrobeným z ruličky toaletního papíru…

Brecht/ Bresson / Kosztolányi / Pitínský:
Triptych

Matka. Služka. Panna

Tři ženské osudy. Tři historická období. Tři žánry. Tři příběhy o lásce, vášni, pokušení, posedlosti a smrti. Povedený kus!

Eva Turnová:
Turnový háj

Texty Evy Turnové, které od roku 2012 vycházely nejprve v časopise Instinkt, pak v Reflexu. Od té doby již vyšlo celkem pět knih sestavených z těchto originálních sloupků – hořkohumorných glos k současnosti, nabitých (sebe) ironií. Svět nahlížený očima ženy žijící v současném Česku.

Kateřina Tučková:
Vitka

Osud mladé talentované brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale Vítězslavy Kaprálové očima spisovatelky Kateřiny Tučkové a režisérky Anny Petrželkové.

Josef a Karel Čapkovi:
Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná!

Prolog projektu Čapek (Čapkové) na provázku.

Komedie o umění nesouhlasit V roli Tuláka, Druhé jepice a Motýla posedlého sexuálními eskapádami - Jan Zadražil.

Zkušebna

Zbrusu nový formát Divadla Husa na provázku. Improvizační cyklus ve volném stylu, mimořádné setkání s herci, jak je neznáte.