Repertoár

50 x o lásce

písničky Divadla Husa na provázku

Večer v, kterém to všechno zazní: Řekněte mamce prokrista, Tam u řeky na kraji, Ej, lásko lásko podle  Štědroně, Imagine podle Marečkové,  Krásná je modrá obloha z Babičky,Kuřátko a obilí z Strašlivé proměny, Requiem podle  Mozarta.  A nad to ještě  sem tam nějaká ta bulisovka a Láry se přizná: Jsem idiot. Večer, na který se  rozhodně nezapomíná-

Jiří Ort:
Alma. Amoroso presto

Alma Mahler-Werfel fascinovala současníky, odpuzovala, provokovala k protichůdným výrokům: „ve Vídni nejkrásnější dívka" (Gustav Klimt), „na všechny strany překypující žena s nasládlým úsměvem" (Elias Canetti), „monstrum" (Theodor Adorno), „protivná ženská s komplexy méněcennosti" (Richard Strauss), „velká dáma a zároveň kanál" (Marietta Torberg, žena spisovatele Friedricha T.), „napudrovaná, nalíčená, navoněná a nalitá" (Claire Goll, spisovatelka), „divoká ženská, chlastající násilnice" (E. M. Remarque). 

Peter Shaffer:
Amadeus (tj. Milovaný Bohem) - Hommage à Miloš Forman

Jsme schopni snést světlo - když příliš vehementně začne nám  svítit do očí?

Božena Němcová, Petr Oslzlý, Ivo Krobot:
Babička: Šťastná to žena!

(fetišistická revue)

Neuvěřitelná zpráva: Jiří Pecha měl v listopadu 2014 70. narozeniny! A jak jinak může skvělý herec oslavit takové jubileum, než prací. A tedy - Babička se vrací.

Milan Uhde / Miloš Štědroň:
Balada pro banditu

Návrat legendy po třiceti letech. S krvavou vášní se milují Eva Vrbková a Jan Zadražil.

J. A. Pitínský:
Betlém aneb převeliké klanění sotva narozenému jezulátku

Předvánoční komedie o narození Ježíše Krista. Živý Betlém s Marií, Josefem, Herodem, pastýři, anděly i čerty. Souboj dobra a zla, lásky a nenávisti. Dva tisíce let staré poselství v křehkých verších J.A.Pitínského. 

Stefano Massini:
Dynastie

Lehman Brothers

Fascinující portrét židovské německé rodiny jako skalpel otevírá útroby historie USA a omračujícím způsobem zachycuje dějiny kapitalismu.

Foto: Jakub Jíra

F.M.Dostojevskij:
Kníže Myškin je idiot: Vzkříšení

Druhý díl tetralogie Sto roků kobry.

"U nás tu vybujelo a dozrálo hodně nezdravého." V hlavní roli dojemně křehcí Pavel Liška nebo Jiří Vyorálek.

M. Forman, J. Papoušek, I. Passer:
Lásky jedné plavovlásky - plavovlásky jedné lásky

Diváci se stávají přímými aktéry děje, účastníky plesu, na který se všichni tak těšili - a pak litovali, že tam lezli. Zalykají se smíchem, připíjejí zvětralým pivem - a pak - úplně nakonec - koušou se do rtů trapností... Remake slavné provázkovské inscenace.

Jiří Jelínek :
Laurel, Hardy a ti druzí

Groteska – pop corn – krásné ženy – celebrity – sportovní výkony – stříbrné plátno – dolby stereo – sex – Oscaři – svalnatí muži – rychlé vozy – šlehačkový dort – nesmrtelnost – anatomie gagu.

plakát: Boris Mysliveček

Jaroslav Hašek, Karel Vaněk:
Mein Švejk

Operetta. Komedie. Smrt. Druhý díl projektu DHNP Smějící se bestie.

Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: přežít!

Jiří Jelínek:
O pejscích a kočičkách

Jak Josef a Karel Čapkovi vařili dort

Pohádka pro celou rodinu. Druhý díl projektu Smějící se Jelínek. Ten ji sepsal a vymyslel poté, co si přečetl knihu Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Dozvíte se v ní, jestli jsou lepší psi nebo kočky, kluci nebo holky, spisovatel nebo malíř...

Vizuál: Martin Kaiser

Ondřej Novotný:
Směšná interpretace (Zatímco nahoře se dává zas nějaká perverze)

žert v sedmi částech. Hommage à Milan Kundera. Čtvrtý díl projektu DHNP Smějící se bestie.

Tančili jste někdy v divadle tango? Četl vám někdo nahlas Směšné lásky? Viděli jste někdy představení, které by se celé odehrávalo místo na jevišti ve foyeru?  Jevištní báseň o životě a díle Milana Kundery pro 11 herců a 2 koně. Slova se valí jako vodopád, diváci tanči s herci a herci úplně se všemi.  Vidět se dá leckde leccos, ale tohle byste si ujít  neměli nechat. Krása existuje vší trapnosti navzdory.

Hubert Krejčí:
Strašlivá proměna měšťana v kozla a jeho následná záhuba skrze hrozný pád

Výborně, pavoučku-důmyslně předeš!

5.díl projektu DHNP „Smějící se bestie“

Starobylý komický příběh o starci proměněném v kozla a o jeho nestydaté ženě, která skončí zakopána  na popravišti. 

Eva Tálská:
Svolávám všechny skřítky! Královna.

Legendární inscenace pro odvážné skřítky, kteří jsou odhodláni bojovat proti Čaroději Habaději za záchranu královny Božínky.

Slawomir Mrožek:
Tango Macabre

Komedie slavného autora o nadějích a rozpadu. Šaškárna převeliká. Představení pro milovníky fantastických hereckých výkonů.

Simona Petrů, Petr Jan Kryštof:
Tichý Tarzan (zcizené deníky fantoma erotické fotografie) 

Solitér, outsider, blázen nebo génius? čili Tichý fotograf z Kyjova

Pijan či snad lépe řečeno alkoholik, posedlý ženami, rváč s mastnými vlasy… nuzně oblečený… se směšným fotoaparátem vyrobeným z ruličky toaletního papíru…

Alfred Jarry:
Ubu králem: Svoboda!

Jedna z nejskandálnějších her v dějinách světového divadla. O premiéře v pařížském divadle L´Oeuvre 10. prosince 1896 vzbudilo pohoršení už její první slovo: MERDRE!

Drzá fraška, v níž autor, patafyzik, cyklista, piják absintu, bizarní podivín Alfred Jarry, dnes považovaný za otce surrealismu, absurdního divadla a avantgardy, shromáždil "veškerou směšnost světa".

Rudolf Sloboda:
Uršula

"Uvědomím si, že je 22. března 1989 a že jsem podruhé vdaná a že jsem byla svému muži nevěrná. Prvního jsem zabila. Toto slovo si opakuji často, abych si na to zvykla..."

Mladičká Uršula v sebeobraně či v afektu zabije svého nevěrného manžela. Po odpykání trestu se vrací na svobodu, svět kolem se tváří jakoby nic, ale ona ví, že v ní se mnohé změnilo. Morálně i materiálně zdecimovaná malá vesnice nemůže bystré a racionální ženě nabídnout rozlet. Uršula se nemůže zbavit tíhy svého zločinu a jako nepokorná kajícnice v sobě nepřestává hledat stopu čehosi čistého, dobrého a nenarušeného, něčeho, co se nazývá Bohem. Novodobá Faidra, která je sama sobě obhájcem i soudcem.

Josef a Karel Čapkovi:
Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná!

Prolog projektu Čapek (Čapkové) na provázku.

Komedie o umění nesouhlasit V roli Tuláka, Druhé jepice a Motýla posedlého sexuálními eskapádami - Jan Zadražil.

Václav Havel:
Zítra to spustíme

Scénické čtení.

Historická meditace o pěti dějstvích aneb Zvolna se blíží ráno 28. října. Scénická črta Vladimíra Morávka, Petra Oslzlého a Divadla Husa na provázku, pro jehož scénický časopis Rozrazil 1/88 O demokracii Václav Havel tuto hru napsal.