Vánoční předplatné leden - červen 2018

 

"Není to ve hvězdách, je to v nás." 

William Shakespeare 

Divadlo Husa na provázku Vám nabízí Vánoční předplatné, tedy 4 představení na leden - červen 2018 s vánočním dárkem
Den za dnem se podobá jako vejce vejci?
Ubíjí vás svět kolem a každodenní rutina?
Vánoční předplatné
Divadla Husa na provázku to změní:
Od ledna do června 2018
celkem 4x vyrazíte do společnosti.
Čekají vás skutečně mimořádné zážitky.
 

Abonentní skupina A50.

Jednotná cena: 1000,- Kč.

Vstupne do světa vášnivého myšlení, krásy a setkávání s lidmi.

F. M. Dostojevskij

KNÍŽE MYŠKIN JE IDIOT: VZKŘÍŠENÍ

Původní premiéru měla inscenace s názvem Kníže Myškin je idiot ani ne měsíc po premiéře prvního dílu projektu Raskolnikov, jaho zločin a jeho trest, tedy 12. a 13. ledna 2004. Hrála se 126x a po své obnovené premiéře 8. 9. 2017 aspiruje na jednu z vůbec nejdéle hraných inscenací DHNP.

Kníže Myškin přichází do Petrohradu, aby ho zachránil. Je zábavný, je dojemný a je nevinný. Má všechny vlastnosti, které jsme už poztráceli - a ani nevíme kdy... Inscena roku 2004 v anketě Divadelních novin.

Režie: Vladimír Morávek / Obnovená premiéra: 8. 9. 2017

 

Bertolt Brecht, Robert Bresson, Dezso Kosztolányi, Jan Antonín Pitínský

TRIPTYCH (MATKA. SLUŽKA. PANNA)

aneb Jak dobře zahrát malého nácka.

Inscenace o ženském údělu podle původní hry J. A. Pitínského napsané roku 1987, podle románu maďarského spisovatele Dezsa Kosztolányiho, odehrávajícího se v Budapešti roku 1919 a podle scénáře režiséra Roberta Bressona k filmu Proces s Janou z Arcu, vycházejícího z autentických zápisů z procesu z roku 1431. Trojjediné podobenství o údělu ženy, kterou se totalita pokouší zatlačit do kouta. Do kouta nečinnosti, v níž jako by neměla a nesměla být jednající postavou, někým, kdo má právo pozvednout jakoukoli zbraň, kterou má právě po ruce, aby hájil principy, ve které věří.

Režie: Jan Antonín Pitínský / Premiéra: 13. 10. 2017

 

Jaroslav Hašek, Karel Vaněk

MEIN ŠVEJK (OPERETTA. KOMEDIE. SMRT)

Dvě zběsilé bestie: Hašek a Švejk. Oba dva zná celý svět, a přece zůstali záhadní. Hrdina nebo zbabělec? Hulvát nebo bytostný anarchista? Pitomec nebo filozof? Burleskní šprým nebo groteska? Mystifikátor nebo šílenec pravdy? Cynik nebo sprosťák? Hovno! V šílenství doby jde o jediné: Přežít!

Režie: Jan Antonín Pitínský / Premiéra: 6. a 7. 3. 2015

Pozor! Pro předplatitele Vánočního předplatného jsme u příležitosti 100. výročí od založení samostatné české (slovenské) státnosti připravili mimořádné přestavení ve skutečném vlaku. Unikátní představení!

 

Franz Kafka

AMERIKA

Dramatizace stejnojmenného románu jednoho z nejvýznamnějších prozaiků světové literatury 20. století. Stejně jako Proces či Zámek, také tento román se zachoval v podobě nedokončeného rukopisu, přičemž Kafka sám román pojmenoval názvem Nezvěstný. Tento název nepochybně vyjadřuje podstatný smysl díla - příběh člověka, který se ztratil ve světě. 

Napínavé dílo je obrazem moderního světa viděného očima šestnáctiletého chlapce. Chlapce, který se ocitl za oceánem jako přistěhovalec. Přistěhovalec, který se upřímně snaží chovat správně, který však v tomto neznámém a prapodivném světě rozumí jen máločemu. Podivuhodná cesta Karla Rossmanna je originálním příběhem o vykořeněnosti a touze rozumět - ostatním lidem a okolnímu světu. Přes veškerou šerednost stínů celým dílem prosvítá humor.

Autory dramatizace jsou Iva Klestilová a Michal Dočekal, tkerý tak po úspěšné inscenaci Dynastie (Lehman Brothers) chystá v Divadle Husa na provázku svůj druhý režijní opus. 

Režie: Michal Dočekal / Předpremiéra: 21. 6. 2017

Pozor! Pro předplatitele Vánočního  předplatného jsme připravili mimořádnou možnost shlédnout představení Amerika v okamžiku, kdy jej dosud žádný divák neviděl - ještě před premiérou ve formě slavnostní předpremiéry, jež bude zároveň tvořit prolog festivalu Provázek na hrad! Jedinečné představení!

 

+ VÁNOČNÍ DÁREK

Navíc jako dárek získáte unikátní CD, které vyšlo u příležitosti jubilejní 50. sezony Divadla Husa na provázku:

50 X O LÁSCE (PÍSNIČKY DIVADLA HUSA NA PROVÁZKU)

Nahrávka, na které to všechno zazní... 

 

Prodej abonmá koční 31. 1. 2018

Předplatné můžete zakoupti také na pokladně divadla (tel. 542 123 425 a 732 728 040) nebo rezervovat u Alžběty Nagyové (tel. 737 754 151), email: vstupenky@provazek.cz

Jak se dozvíte o svém představení?

Měsíční program i aktuální informace najdete na www.provazek.cz, dále také na plakátovacích plochcách a v kulturních informačních bulletinech. Zároveň vám budeme rozesílat emaily. U představení vždy najdete zkratku své abonentí skupiny A50. V případě jakýchkoli nejasností se neváhejte obrátit na tu Alžbětu Nagyovou.

DHNP si vyhrazuje právo z provozních důvodů změnit či přesunout plánované představení.