Studio 60+

23. 4. 2023

Vaše pravidelná dávka novinek o Studiu 60+ je tady!

Jak jsme slíbili, tentokrát přinášíme zprávy o workshopech, které společně absolvujeme. Do svého umění improvizace nás v únoru zasvětil Dalibor Buš. Naprosto jsme této nelehké herecké disciplíně propadli a s nadšením pak nejen Dalibora, ale i Domka, Terku a Zdíšu pozorovali při představení Změna programu vyhrazena. Stejně tak nás nadchl i workshop s Lárym Hauserem, který jsme měli možnost zažít v březnu. Ukázal nám, jak lze nahlížet na text, jak herci pracují s dechem, artikulací, intonací a frázováním. Od té doby si všichni dáváme pořádný pozor na jazyk! Další workshopy s umělci nás ještě čekají. I mezi sebou si ale máme co předávat. O tom vám povíme zase jindy…

#cosevestářínaučíš…

prvzk.podcast

16. 4. 2023

Leštění zrcadla s Terezou Maxmilián Marečkovou
Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedly Tereza Volánková a Zdislava Začalová s herečkou Terezou Maxmilián Marečkovou. Kde se vzalo její druhé jméno? Improvizuje raději v hudbě nebo na divadle? Jak se stalo, že ji obsadili do opery? Viděla někdy jednorožce? A koho z divadla by pozvala domů na Vánoce? 
 Poslouchat můžete také na Google podcasts, Apple podcasts, PocketCasts, RadioPublic a dalších.
Další díl pro vás chystáme na neděli 30. dubna.

Hlásí se Studio 60+!

9. 4. 2023

Tentokrát Vám řekneme něco málo o nás – těch, kteří Studio 60+ tvoří. 
Celkem je nás deset. Eva, Eva, Hana, Helena, Ivana, Jiří, Marcela, Marie, Libuše a Zbyněk. Ještě v lednu letošního roku jsme se vůbec neznali. Mezi nejmladší a nejstarší členkou souboru je téměř dvacetiletý rozdíl. V týmu máme zdravotní sestřičku, přírodovědkyni, historika nebo fyzioterapeutku. Někteří z nás už si užívají zaslouženého důchodu, jiní ještě chodí do práce. Energie a nadšení ale máme všichni dost, a tak se nebojíme ničeho, co si na nás naše lektorka Marie ani hosté, kteří pro nás realizují workshopy, nachystají. Ale o tom zase příště… 
 
#věkjejenomčíslo 
 

prvzk.podcast

3. 4. 2023

Vyřezávání s Dušanem Hřebíčkem

Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedly Tereza Volánková a Zdislava Začalová s hercem Dušanem Hřebíčkem. Kdo nebo co ho nejvíce inspiruje v jeho všestranné tvorbě? Proč se rozhodl věnovat především herectví? Má raději role mluvené nebo němé? Na jaký nástroj ještě neumí hrát? A s kým z divadla by založil kapelu?

Anchor
Spotify

Poslouchat můžete také na Google podcasts, Apple podcasts, PocketCasts, RadioPublic a dalších.
Další díl pro vás chystáme na neděli 16. dubna.

To jsme MY, Studio 60+!

27. 3. 2023

Dali jsme se dohromady letos v lednu, vytvořili jsme amatérský soubor a každý týden se teď scházíme, seznamujeme se a učíme se různým divadelním dovednostem. A počínaje touto nedělí startuje naše pravidelné PIRÁTSKÉ VYSÍLÁNÍ na provázkovských sociálních sítích a webu. Uslyšíte o nás každých 14 dní. A máte se na co těšit!

prvzk.podcast

19. 3. 2023

Nový díl našeho provázek.podcastu je na světě!
Malování mandal se Sylvií Krupanskou
Další ze série rozhovorů s uměleckým souborem vedly Tereza Volánková a Zdislava Začalová s herečkou Sylvií Krupanskou. Co ji přitáhlo na Provázek? Jaké byly její dětské herecké vzory? Proč už 10 let nepije alkohol? Kdy je podle ní čas srdce? A s kým z divadla by jela na vodu?
 

Milá Ivanko,

10. 3. 2023

dnes se za tebou jedeme naposledy rozloučit do tvého milovaného Mikulova. A pak - protože právě tak bys to chtěla - se rychle vracíme do tvého druhého domova, na Provázek, abychom stihli večerní představení. Dona Quijota, kterého režíroval tvůj oblíbený Honza Mikulášek a ve kterém jsi byla jako vždy skvělá. Budeme ho hrát jako o život a jen pro tebe. Se vší naší láskou ti chceme věnovat večerní potlesk tak hlasitý, aby se donesl až k tobě. Víme, že ho uslyšíš. Protože jak říkal tvůj kamarád Honza Kolařík, ty jsi neodešla, jsi jen za zavřenými dveřmi ve vedlejším pokoji. A my jsme si jistí, že nás slyšíš a dohlížíš na nás. Máme tě rádi a chybíš nám. Tvoje místo v šatně vyřazujeme jako číslo dresu legendárního hokejisty, zůstane opuštěné. Bude těžké na tebe nemyslet a ty víš, že tím, čím jsme si navzájem byli, zůstáváme dál.

...

6. 3. 2023

Dnes ráno nás opustila blízká z nejbližších, naše nenahraditelná kolegyně a přítelkyně Ivana Hloužková. Čas jako by se zastavil. Jak popadnout dech, najít slova? Naše láska i myšlenky plné vděčnosti za společný čas letí v těchto minutách za Tebou, Ivanko. Kéž Tě dostihnou v pokoji. Hlubokou soustrast celé Tvé rodině a všem, jimž jsi byla – a navzdory všemu zůstáváš - blízko. Tvůj Provázek

Děkujeme za premiérový potlesk!

25. 2. 2023

Děkujeme za ohromující potlesk! Premiéra Času srdce, třetí inscenace stejnojmenné sezony, je za námi. Nechte se stejně jako my včera ohromit dokonalým dvojkoncertem Sylvie Krupanské a Dominika Telekyho, kteří v neuvěřitelně silných hereckých výkonech nahmatávají a sdílejí bolest totožnou s jejich básnickými alter egy. Jedno srdce hoří, druhé plyne po řece. A srdce vaše? Nechá se strhnout proudem Paula nebo shoří společně se srdcem Ingeborg?
Sylvi a Domko, byli jste úžasní!
 
 

Premiéra Času srdce už tento týden!

20. 2. 2023

V pátek 24. února pro vás uvedeme už třetí premiéru sezony Čas srdce.

S inscenací o setkání dvou bytostných básníků Ingeborg Bachmannové a Paula Celana se na provázek.sklep jako režisérka vrací Anna Davidová, která se se svou snivou režijní poetikou a temperamentní obrazivostí zařadila mezi nejvýraznější režijní talenty mladé generace. Coby režisérka na volné noze a v letech 2019 až 2021 pak i umělecká šéfka Provázku zásadně přispěla k současné podobě našeho divadla.

V roli Ingeborg se můžete těšit na Sylvii Krupanskou a jako Paula uvidíte Dominika Telekyho.