Sága rodu Marxů – poslední premiéra je za námi!

20. 5. 2024

Byli jste u nás na poslední premiéře? V pátek jsme poprvé představili poslední inscenaci sezony Bydlím, tedy su. Spolu s režisérem Janem Mikuláškem a dramaturgem a uměleckým šéfem Martinem Sládečkem jsme ji nazkoušeli podle stejnojmenné knihy Sága rodu Marxů.

Děkujeme za váš neutuchající potlesk a popremiérová slova chvály a doufáme, že jste si páteční večer užili stejně jako my.

Vítejte na Provázku!

3. 4. 2024

Děkujeme za premiérový potlesk!

9. 3. 2024

Premiéra je za námi! Včera jsme vám poprvé představili autorskou inscenaci Reality, ve které jsme vyšli z brněnského dění kolem pilotního projektu Rapid Re-Housing. Ten do Česka přinesl osvědčenou metodu ukončování bezdomovectví Housing First, zároveň rozpoutal řadu rozporuplných reakcí a stal se tak zprávou o naší rozdělené společnosti. Po měsících věnovaných důkladné přípravě, nastudování nekonečných zápisů ze zasedání Zastupitelstva města Brna a hodinách věnovaných rozhovorům s odborníky a samozřejmě samotnými účastníky projektu, jsme veškerou vloženou energii konečně přenesli na jeviště.Režiséři Petr Erbes a Boris Jedinák vás spolu s dramaturgyní Veronikou Onheiserovou a celým hereckým týmem poprvé pozvali na tenkou hranici setkání dvou realit, kde se střetávají konkrétní příběhy lidí, kteří většinu života prožili v bytové nouzi nebo přímo na ulici, s názory politiků, kteří o osudech těchto lidí rozhodovali. Reality se tak stávají sondou do světa jistot a nejistot spojených právě s bydlením – nejen v Brně.Jsme hrdí, že nám na repertoáru přibyla další inscenace, která svůj hlas propůjčuje důležitým společenským tématům. Děkujeme, že jste u jejího zrodu byli s námi.