Ohlédnutí za sezonou Bydlím, tedy su

28. 6. 2024

Naše nejmilejší a nejnáročnější diváctvo,

jaká tohle byla sezona?! Vůbec poprvé jsme se v ní spolu pustili po lesních stezkách vyšlapaných filosofkou Annou Pammrovou nedaleko Tišnova. S Dorou Kaprálovou jsme pendlovali mezi Brnem, Berlínem a Budapeští. Bez dechu nakukovali do dúbravského paneláku, v němž slovenští muzikanti Dežo a Kubo Ursinyovi sváděli věčný zápas Otce a Syna. Nahlíželi jsme do městských bytů i na schůze zastupitelstva, které má jejich (ne)přidělení těm nejpotřebnějším v rukou. Zavítali jsme do domácnosti otce vědeckého socialismu Karla Marxe. Balancovali na hraně intimního a politického, lokálního a existenciálního. Snažili se přitom věnovat pozornost těm tématům, příběhům a lidem, které ve společnosti až příliš snadno opomíjíme. Usilovali jsme propojovat a spojovat. To vše, aniž bychom opustili Zelný trh, kde už třicet let působíme. V sezoně příští bude na co navazovat. Nyní však jménem celého Provázku už jen jedno - ze srdce děkuji za všechny vnitřní poutě, které jsme spolu letos pod heslem Bydlím, tedy su podnikli. Za vaši otevřenost a přízeň, která zavazuje. A jedním dechem (či spíš úhozem do kláves) vám za všechny provázkovské kolegy a kolegyně přeji mnoho lehkosti a radosti na vašich cestách létem!

Martin Sládeček,
umělecký šéf Divadla Husa na provázku

Prodloužená v červnu?!

17. 6. 2024


Trochu divadlo. Trochu taneční lekce. Trochu mezigenerační setkání. Ples uprostřed června? Proč ne?! Provázkovský sál se 21. června otevře všem, kdo by rádi léto přivítali tancem. Přijít můžete s partnerem či partnerkou, mámou či tátou, dědou či babičkou, kamarádem či kamarádkou nebo klidně úplně sami!

Vstupenky koupíte zde.

Sága rodu Marxů – poslední premiéra je za námi!

20. 5. 2024

Byli jste u nás na poslední premiéře? V pátek jsme poprvé představili poslední inscenaci sezony Bydlím, tedy su. Spolu s režisérem Janem Mikuláškem a dramaturgem a uměleckým šéfem Martinem Sládečkem jsme ji nazkoušeli podle stejnojmenné knihy Sága rodu Marxů.

Děkujeme za váš neutuchající potlesk a popremiérová slova chvály a doufáme, že jste si páteční večer užili stejně jako my.