PONDĚLÍ

27. 5. 2019

Těžké pondělí. A krásné. Provázkovský jarní (ú)klid totiž vrcholí. Vše se přitom děje v závratném tempu. Generální zkoušky Ticha na Zemi, mezinárodní festival Divadelní svět Brno a hromady nové zeleně – to všechno musí divadlo i jeho provoz unést. Jestli je tohle teprve začátek, jsem zvědavý na pátek s dlouho očekávanou premiérou...! Buďte taky.

PÁTEK

24. 5. 2019

Umíme být sami se svými myšlenkami? A umíme být spolu? Kolik toho vlastně potřebujeme vědět o člověku, abychom mohli říci, že jej známe?

Tyto a další otázky chceme klást nevšední autorskou inscenací Ticho na Zemi, jejíž premiéru jsme pro vás načasovali na poslední květnový den...
Už brzy!
 
Váš M.S.

ČTVRTEK

23. 5. 2019

Jubilejní desátý ročník festivalu Divadelní svět Brno začíná! Původně měl slavit a reflektovat třicet let od sametové revoluce. V dramaturgické radě festivalu jsme však brzy naznali, že v časech zpochybňování myšlenky jednotné a otevřené Evropy je nezbytné i o domácích událostech a výročích přemýšlet v širším kontextu. Rozhodli jsme se proto vtisknout festivalu jiné motto: EVROPSKÝ SEN.
Přijďte ho s námi snít na Provázek. Nechte se přímo na Zelném trhu okouzlit pečlivě vybranými inscenacemi nejen z Česka, ale i Slovenska, Belgie a Komorských ostrovů.

Otvíráme se světu. Otevřete se mu i vy!
Váš Provázek

STŘEDA

22. 5. 2019

Hraje česky, sní maďarsky. Tichý půvab hostující herečky Réky Derzsi. TICHO NA ZEMI si bez ní už vůbec neumíme představit. Poprvé ji na Provázku uvidíte už v pátek 31. května 2019. Další reprízy: sobota 1. 6. 2019 / neděle 9. 6. 2019

Váš Provázek

ÚTERÝ

21. 5. 2019

Co spojuje špičkového vědce a muslimskou uklízečku? Pilota a známou herečku? Bohatou vdovu a údržbáře? Nejnovější provázkovská inscenace TICHO NA ZEMI v režii Doda Gombára! Generálky, do nichž vstoupí festival Divadelní svět Brno, právě začaly! Času není nazbyt, a tak pro vás zkoušíme o sto šest. Dvakrát denně. 

 
Váš M.S.

PÁTEK

20. 5. 2019

TIP NA JARNÍ (Ú)KLID Č. 9

Come on, baby, light my fire! Jarní (ú)klid vrcholí! Jak ho pojala Růžena Dvořáková? A koho vyzvala na příští pondělí?

 

PÁTEK

17. 5. 2019

Tak schválně, co vidíte...?! Poslední premiéra letošní sezony, poslední plakát. Martin Kaiser  – TICHO NA ZEMI!

Jak plakát k tichem opředené inscenaci Doda Gombára vznikal? Zeptali jsme se přímo grafika:
„Myslel jsem na to, že jednotlivci jsou součástí celku a při pohledu na celek často zapomínáme na jednotlivce. Každý z nich je ovšem svým způsobem důležitý. Tak jsem si vyrobil takovou plechovou imitaci povrchu letadla - v tom detailu drží ´letadlo´ pohromadě díky 7 nýtům/lidem/osudům. Ovšem stačí, aby byl jeden nýt poškozen, chyběl... a může dojít k celkové ´havárii´. Ty v textu naznačené hry s vlastní samotou a samotou uprostřed davu, ta zdánlivá povrchní jednotvárnost děje mne vedli k tomuto grafickému i barevnému minimalismu (vertikální linie, jednotlivé body...), který je doplněn ´odletovou cedulí´ s názvy a jmény.“

ČTVRTEK

16. 5. 2019

Ticho kolem Ticha na Zemi poprvé prolomeno?! Dnes v 11.42 jsme v divadelní kuchyňce vyslechli část rozhovoru režiséra Doda Gombára s dramaturgem Martinem Sládečkem. Mluvili o všedním dni na jakémsi evropském letišti. O pasažérech čekajících na odlet, na životní změnu, na lásku či na smrt. O tichu anonymního čekání, ze kterého se vynořují dávno zasuté vzpomínky i zásadní životní otázky, před nimiž naráz není úniku… A o hercích, kteří jsou prý skvělí!

PONDĚLÍ

15. 5. 2019

Že se o premiérách na sklepě nepíše?

Že se po premiérách na sklepě nepaří?

Že KKRD Boys do divadla nechodí?

Tak na tuhle včerejší premiérovou jízdu Made In Oltec ještě dlouho nezapomeneme! 

PONDĚLÍ

15. 5. 2019

Že se o premiérách na sklepě nepíše?

Že se po premiérách na sklepě nepaří?

Že KKRD Boys do divadla nechodí?

Tak na tuhle včerejší premiérovou jízdu Made In Oltec ještě dlouho nezapomeneme!